Kadeci PKK'99 rozegrali wyjazdowy mecz z drużyną GTK Głowno. Był to mecz do jednego kosza.

Nasi zawodnicy od początku narzucili drużynie gospodarzy własny styl gry i pokazali przeciwnikom lekcję dobrego basketu. Pierwsza kwarta pokazała dysproporcje umiejętności koszykarskich między drużynami, a świadczy o tym wynik po pierwszych dziesięciu minutach, 55:4 dla PKK'99.

Następne kwarty wyglądały bardzo podobnie: silna defensywa i skuteczna ofensywa powodowały, że nasi koszykarze jedynie powiększali przewagę. Do przerwy nasi chłopcy prowadzili 88:6, aby ostatecznie wygrać to jednostronne spotkanie 158:16.

W meczu punktowali wszyscy zawodnicy. Trener Wiesław Wincek rotował składem tak, aby wszyscy gracze mieli okazję wykazać się na boisku. Cieszy bardzo dobra gra w obronie naszej drużyny - 56 przechwytów w całym meczu oraz rewelacyjna skuteczność naszych ofensywnych graczy – 75 proc. skuteczności rzutowej za 2 pkt.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny był kapitan kadetów  Filip Sauter, który zdobył 30 punktów, a jego skuteczność rzutowa wyniosła 88 proc.

Punkty zdobywali: Bartek Malarczyk – 24 pkt., Szymon Owczarek – 23 pkt., Dawid Wisławski – 21 pkt., Igor Walczak i Marcin Grabowski – po 11 pkt., Aleksander Jóźwik – 9 pkt., Aleksander Placek i Konrad Czarnecki – po 8 pkt., Krzysztof Kin – 5 pkt, Dawid Kopański i Miłosz Michałowski – po 4 pkt.

* * *

Sezon rozpoczęli żacy klubu PKK'99. Młodzi koszykarze rozegrali w niedziele dwa mecze w Skierniewicach.

Pierwszy, przeciwko drużynie z Piotrkowa, był bardzo zacięty. Świadczy o tym fakt, że punkty na wagę zwycięstwa zostały zdobyte na 4 sekundy przed końcem spotkania. Niestety, był to kosz zdobyty przez rywali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 36:37 dla UMKS-u Piotrcovia.

W drugim meczu naszym chłopcom przyszło się zmierzyć z liderem rozgrywek, drużyną AZS-u PWSZ I Skierniewice. W tym meczu pabianiczanie nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z przeciwnikiem i przegrali 10:40.

W meczach wystąpili: Wiktor Cieciorowski, Aleksander Jęch, Maksymilian Jęch, Mateusz Okruszek, Bartłomiej Pająk, Hubert Pierzchalski, Artur Krajewski, Mateusz Tokarczyk, Piotr Wlazło, Wojciech Wierzchowski.

* * *

W najbliższą niedzielę nasi kadeci podejmują we własnej hali drużynę Ósemki Skierniewice. Będzie to ostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek wojewódzkiej ligi.