Hartmann Pabianice – Lider Pruszków 76:45 (17:8, 21:8, 16:17, 22:12)
Punkty Hartmann: Szemraj 24, Gala 14, Głaszcz 10, Szymańska 9, Hałęza 8, Salska 6, Bogacka 5, Piestrzyńska i Pokorska po 0.
Koszykarki Hartmanna zakończyły występy w gr. C I ligi bez porażki. Ostatnim meczem było reważowe spotkanie o 1 miejsce w lidze z Liderem . Zapas 19 pkt wywieziony z Pruszkowa w zasadzie przesądził już sprawę. Tym bardziej, że do Pabianic nie przyjechały 4 czołowe zawodniczki rywalek: Dulnik, Rucińska, Kotos i Wiklak. Pojedynek rozpoczął się punktami Anny Kadrońskiej i było to jedyne prowadzenie zespołu gości. Później 14 pkt z rzędu zdobyły pabianiczanki (Katarzyna Salska, Ewelina Gala i Anita Szemraj), a na końcu kwarty „trójkę” trafiła Joanna Bogacka. W drugiej odsłonie 2 „trójki” „sprzedała” Szemraj, po kilka punktów zdobyły Gala oraz Marta Hałęza i do przerwy było 38 do 16. Wszytko zatem zostało już rozstrzygnięte. W trzeciej kwarcie, jedynej wyrównanej, kilka razy skutecznie i efektownie zagrały pruszkowianki (Kadrońska i Urszula Kopeć), a u nas ciekawe i skuteczne wejścia pod kosz rywalek miała Katarzyna Szymańska. W czwartej wszystko wróciło do normy. Popisowe akcje Marzeny Głaszcz i Szemraj dobiły rywalki. W tym sezonie był to czwarty mecz z Liderem i czwarty wygrany zdecydowanie.
Teraz na placu boju o ekstraklasę zostało 8 drużyn, które podzielono na 2 grupy półfinałowe. Hartmann zagra, jak przewidywałem, z Kadusem Bydgoszcz, Ostrovią i AZS Katowice w dniach 11-13 kwietnia . Miejsce półfinału jeszcze nieznane, a decyzja należy do PZKosz. Do finału z obu półfinałów wchodzą po 2 drużyny. Z finału do ekstraklasy również dwie.
Tymczasem nasze juniorki wygrały finał strefy łódzko-kujawskiej, który rozegrany był w Pabianicach. W pokonanym polu zostawiły MKS Basket Bydgoszcz (67:51), UKS Jadwigę Inowrocław (72:51) i Widzew Łódź (87:64). Teraz przysługuje nam prawo do organizacji ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek, który ma być rozegrany w dniach 18-20 kwietnia.