Hartmann Pabianice - Widzew Łódź 59:51 (18:7, 14:19, 11:10, 16:15) Punkty Hartmann: Bogacka 20, Szemraj 12, Gala 10, Piestrzyńska 6, Szymańska 6, Głaszcz 4, Salska, Pokorska, Michałowska, Hałęza i Szałecka po 0.
Rewanżowy mecz koszykarek Hartmanna z Widzewem nie był porywającym ani stojącym na dobrym poziomie pojedynkiem. Ale gdy wygrywa się pierwszy mecz na tyle wysoko, by praktycznie mieć już awans w kieszeni, to trudno by w rewanżu była walka na noże. Tak też było i w tym dwumeczu. Pabianiczanki mogły pozwolić sobie nawet na porażkę (do 19 pkt różnicy) i dlatego spokojnie kontrolowały przebieg meczu. Gdy po pierwszej kwarcie Hartmann miał 11 pkt przewagi w zasadzie było po meczu. W tej odsłonie skutecznie zagrały: Anita Szemraj, Katarzyna Szymańska i Joanna Bogacka. To one zdobyły punkty dla pabianiczanek. W drugiej, głównie dzięki skuteczności ekspabianiczanki Marty Hylewskiej, łodzianki nieco odrobiły straty. Trzecia i czwarta kwarta po wyrównanej grze, kończyły się naszymi minimalnymi wygranymi. Ostatnie 4 minuty nasze grały drugim składem i punkty zdobywały tylko widzewianki. Nie miało to już jednak żadnego znaczenia. I tak do dalszych gier awansowały zawodniczki Hartmanna. Dwumecz z Widzewem był o tyle ważny, że jego zwycięzca dalej walczy o ekstraklasę, a przegrany musi bić się o miejsce w nowopowołanej 1. lidze centralnej.
Przed nami kolejny dwumecz, który zadecyduje o tym, z którego miejsca wychodzimy do półfinałowego turnieju o awans do ekstraklasy. Przeciwnikiem będzie Lider Pruszków, który podobnie jak Hartman, dwukrotnie pokonał Żyrardowiankę. Pierwsze spotkanie obu zespołów 23 marca w Pruszkowie, a rewanż 29 marca (sobota, godz.18.00) w Pabianicach. Zapowiadają się ciekawe mecze, a kibice obu zespołów przybędą licznie zarówno w Pruszkowie jak i Pabianicah. Pruszkowianki zagrają już w pełnym składzie z Tomiałowicz i Sosnowską, które wróciły z SMS-u. Zwycięzca dwumeczu Hartmann – Lider zagra w turnieju półfinałowym z mistrzem gr.D (najprawdopdobnie Kadusem Bydgoscz), wicemistrzem gr. A (AZS Katowice lub Górnik Wieliczka) i wicemistrzem gr. B (najprawdopodobniej Ostrovia lub MKS Konin). Natomiast przegrany z wicemistrzem gr. D (Kotwica Kołobrzeg) i mistrzami grup A (zapewne Korona Kraków) i B (Ślęza Siechnice). Zatem jest o co grać. Z każdego półfinału do finału wchodzą 2 drużyny. Z finałowego turnieju (miejmy nadzieję, że będzie on rozgrywanyw Pabianicach) do Ford Germaz Ekstraklasy wchodzą dwie najlepsze ekipy.