- Zwycięstwo seniorów jest tym cenniejsze, że mecz był wyjazdowy i odbywał się w Piotrkowie – mówi Cezary Marciniak. - Trzeba pamiętać, że jeszcze 3 lata temu zespół z Piotrkowa grał w drugiej lidze.

Nasi tylko przez pierwsze 24 minuty napotykali na twardy opór ze strony gospodarzy. Trzecią kwartę wygraliśmy 19:7, a czwartą 21:13. Trener Wiesław Wincek chwalił cały zespół za dobrą obronę i zespołową grę. Szczególnie podobały się skuteczne kontry w wykonaniu naszych seniorów.

Punkty zdobywali: Kuba Orłowski 17, Mikołaj Marciniak 7, Krystian Łągiewczyk 5, Arek Stępnik 9, Michał Olkusz 2, Mikołaj Raczyński  10, Artur Szczerkowski 4, Robert Defeciński 12. Grali też: Bartek Kurzawa, Kamil Krulik  i Dominik Jędrzejewski.

Nasi kadeci grali tym razem u siebie i zdecydowanie pokonali zespół z Kutna 70:43. Nadal są niepokonanym zespołem w tym sezonie. Chłopcy pokazali piękny zespołowy basket i przez pełne 40 minut mieli mecz pod kontrolą. W spotkaniu tym wystąpili wszyscy koszykarze, a trener Wincek mógł wykorzystać różne warianty taktyczne.

Punkty zdobywali: Dawid Wisławski 3, Aleksander Placek 4, Filip Sauter 12, Szymon Owczarek 8, Aleksander Jóźwik 20 (rekord tego zawodnika w rozgrywkach), Bartek Malarczyk 14, Dawid Kopański 7, Marcin Grabowski 2. Grali też: Igor Walczak, Konrad Czarnecki, Krzysztof Kin, Szymon Barys.

Niestety, kolejnej porażki doznali nasi juniorzy, którzy ulegli na wyjeździe zespołowi w Kutna 89:101.

- Porażka martwi, ale cieszy postawa zawodników, którzy grają z meczu na mecz coraz lepiej i jest kwestią czasu, jak zaczną wygrywać, czego życzymy trenerowi Adamowi Jurdze i jego zawodnikom - mówi prezes Marciniak.

Klub PKK’99 zaprasza na treningi chłopców z klas 1-6 na treningi koszykówki. Więcej informacji pod numerami: Adam Jurga 509 357 602, Wiesław Wincek 502 647 860 i Kuba Orłowski 570 061175.