Pabianiczanki rozpoczęły bardzo skoncentrowane, niektóre zawodniczki dostały indywidualne zadania, co odbiło się na skuteczności widzewianek. Agresywna obrona sprawiła, że gospodynie stwarzały niewiele dogodnych sytuacji, zaś Hartmann wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję i bezlitośnie punktował Widzew. Pierwsza kwarta zakończyła się 16-punktową przewagą gości.

W drugiej kwarcie łodzianki pokazały lwi pazur, zaczęła trafiać Aleksandra Przybysz i pabianiczankom grało się o wiele trudniej. Jednak po pierwszej połowie przewaga Hatrmanna pozostała bez zmian (28:44).

Trzecią kwartę sześcoma punktami wygrały nasze i nawet trzypunktowa porażka w ostatniej odsłonie nie odebrała nam radości z wysokiego zwycięstwa.

Opinie trenerów:

Piotr Niewiadomski (Widzew): Zabrakło nam zimnej krwi i spokoju. Stres sprawił, że przegraliśmy pierwszą kwartę. W kolejnych zagraliśmy na tym samym poziomie co goście i różnicy nie było już widać.

Sławomir Depta (Hartmann): W pierwszym meczu z Widzewem popełniliśmy błąd taktyczny i długo męczyliśmy się z tą drużyną. Ale mam mądry zespół, który wyciąga wnioski - uzyskaliśmy dużą przewagę i kontrolowaliśmy ją przez cały mecz.

Widzew: Przybysz 16, Hylewska 15, Pawlak 14, Kopeć 9, Okulska 7, Rychter 2, Trojanowska 2, Marcjanek 1, Wielec 1, Jędrzejewska, Świderek.

Hartmann: Gala 23, Bogacka 14, Salska 10, Piestrzyńska 9, Głaszcz 9, Szymańska 9, Szemraj 8, Szałecka 2, Michałowska 2, Hałęza, Pokorska.

PTK Pabianice (kadetki) - ŁKS II BW 93:45 (23:11; 32:6; 23:14; 15:14)
PTK: Sylwia Włodarek 24, Justyna Frachowicz 16, Joanna Szałecka 16, Sara Grzybek 12, Marta Olejnik 6, Ewa Dranc 6, Sylwia Gałkiewicz 6, Martyna Józefiak 5, Sandra Szymczak 2, Martyna Zakrzewska.

PTK Pabianice (młodziczki) - MKS Kutno 41:46 (13:10; 9:13; 11:10; 8:13)
PTK: Justyna Szymańska 11, Agnieszka Lewandowska 10, Magda Mielczarek 9, Kinga Brodel 4, Dominika Kmin 3, Martyna Łagowska 2, Justna Krakowska 2, Monika Kuźba, Beata Światłowska, Agata Stencel, Ania Krakowska, Marta Jóźwik.

UKS Księżak Łowicz - PKK'99 (młodzicy) 79:52