Niestety, wysoka piątkowa porażka z gospodyniami – Trójką Żyrardów – sprawiła, że nie awansowaliśmy do strefy medalowej. W piątek nasze dziewczęta uległy MKUKS Piaseczno.

Do połowy pierwszej kwarty toczyliśmy wyrównany bój (10:10). Potem osiem punktów z rzędu zdobyły rywalki. W drugiej kwarcie sukcesywnie odrabialiśmy straty i najpierw po rzucie Joanny Krawczyk (26:28), a potem Anny Kamieniak (30:32) doszliśmy Piaseczno na jeden kosz. Do przerwy po „trójce” Zuzanny Prochuń było tylko 33:34.

Jednak po zmianie stron mieliśmy kłopot ze skutecznym wykończeniem akcji. Ekipa z Mazowsza punktowała regularnie i po trzeciej kwarcie prowadziła aż 14 punktami (39:53). W ostatniej odsłonie podjęliśmy walkę, lecz udało się odrobić tylko trzy punkty.

Z naszej grupy awansowały gospodynie – Trójka Żyrardów i właśnie Piaseczno. Pabianiczanki o 5. miejsce zmierzą się z Widzewem.

PTK: Wiktoria Stasiak 18, Amelia Kuper 11, Zuzanna Prochuń 7, Anna Kamieniak 7, Joanna Krawczyk 4, Laura Banaszczyk 3, Wiktoria Jakubiec 2, Sandra Pędziwiatr, Helena Lisiecka, Eliza Adamczewska, Klaudia Olczyk, Wiktoria Uławska.