Największe brawa z pabianickich koszykarek zebrała Joanna Twardowska, która ogłosiła zakończenie przygody z koszykówką. W 274 meczach rzuciła dla naszego klubu 1994 punkty. W niedzielę uroczyście pożegnano Asię i podziękowano jej za wkład w rozwój pabianickiego basketu.

W naszym zespole po kontuzji zaprezentowała się środkowa Magdalena Grzelak. Od początku na boisku trwała zażarta walka. W ósmej minucie po „trójce” Katarzyny Szymańskiej było 16:17. W końcówce pierwszej kwarty przyjezdne za sprawą Leszczyńskiej i „trójki” Martyny Łopińskiej (wychowanka PTK) „odskoczyły” na pięć punktów 24:29.

W drugiej kwarcie goniliśmy Basket. W 16. minucie po rzutach Marty Piątek i Małgorzaty Zuchory było 43:43. Po chwili Natalia Danych celną „trójką” dała nam prowadzenie 46:44. Dzięki kolejnym punktom Szymańskiej i Martyny Bonieckiej wygrywaliśmy do przerwy 52:51.

Po zmianie stron przyjezdne dwukrotnie trafiły za trzy. Po rzutach wolnych Grzelak w połowie trzeciej kwarty było 58:59. Ale potem Basket trafił nas serią 10 punktów i zrobiło się 58:69. To był kluczowy moment meczu. W połowie czwartej kwarty przegrywaliśmy już 65:81. W końcówce kilka razy trafiliśmy do kosza, ale to rywalki cieszyli się ze zwycięstwa.

Grot: Szymańska 13, Danych 12, Piątek 12, Zuchora 9, Dziwińska 9, Grzelak 7, Boniecka 5, Pisera 4, Kirsz 2, M. Dolewa 2, W. Dolewa.