Wiele na to wskazuje, że znów zakończymy przygodę z play-off na pierwszej rundzie. Jeśli sosnowiczanki wygrają w sobotę w hali powiatowej, sezon się dla nas zakończy.

Nasze zaskoczyły gospodynie – znów świetne zawody rozgrywała Natalia Danych. M.in. dzięki jej „trójce” prowadziliśmy 9:5, a potem dzięki jej akcji 2+1 było 14:11 dla Grota. Potem po akcji 2+1 w wykonaniu Magdaleny Grzelak na tablicy widniał remis po 17, ale pod koniec pierwszej kwarty gospodynie zaczęły nam „odjeżdżać”. W 13. minucie przegrywaliśmy już różnicą 11 punktów (21:32). Nasze próbowały zniwelować tę stratę i do przerwy Zagłębie wygrywało 38:29.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga gospodyń. Mające potężny budżet i dziesiątkę zawodniczek z ekstraklasowymi umiejętnościami Zagłębie już w 23. minucie zbudowało sobie przewagę 19 punktów (48:29). W ostatniej kwarcie sosnowiczanki uzyskały 30 punktów zapasu (71:41) i jeszcze powiększyły ten wynik.

Zagłębie Sosnowiec – Grot TomiQ Pabianice 92:53 (22:19, 16:10, 26:10, 28:14)

Grot TomiQ: Danych 16, Grzelak 11, Twardowska 6, Szałecka 6, Kowalczyk 6, Boniecka 4, Pęcina 2, Sierakowska 2, Szczygieł, Kirsz.