Faworytkami były wrocławianki. Do zeszłej soboty Ślęza nie przegrała we własnej hali. Imponująca seria zwycięstw sprawiła, że widownia była wypełniona po brzegi fanami Ślęzy. Mecz transmitowała dolnośląska telewizja.

Dekoreks zgasił fanów. Gospodynie prowadziły tylko do 7:6. Potem Joanna Bogacka trafiła za trzy punkty i za dwa. Po przechwycie w obronie Renata Piestrzyńska przebiegła całe boisko, mijając kilka rywalek, następnie z dużym spokojem i wdziękiem umieściła piłkę w koszu. Po tej akcji publika ucichła.

W drugiej kwarcie przez 5 minut (od stanu 21:14) kolejne 10 punktów zdobyły pabianiczanki. Do przerwy mieliśmy 13 oczek przewagi. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Dobrze rozpoczęły ślężanki. Trenerka Sylwia Wlaźlak wzięła czas i wszystko wróciło do normy. Kilkoma blokami popisały się nasze: Jankowska i Bogacka (ta pierwsza jeszcze raz zablokowała Bandyk). Ostatnie 5 minut pojedynku to popis Dekoreksu.

Pabianiczanki wygrały wszystkie kwarty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 71:43.

Gwiazdą spotkania była Ola Dziwińska, która zdobyła aż 20 punktów. Marta Błaszczyk i Dziwińska trafiły nawet z siódmego metra.

Dekoreks rozpoczął rozgrywki z czwartego miejsca w tabeli, a Ślęza z pierwszego. O tym, kto awansuje do ekstraklasy, zdecydują dwie grupy: Ślęza Wrocław-Dekoreks Pabianice i MKK Siedlce-Poznań City Center AZS. Zwycięzcy spotkań przejdą do rozgrywek na wyższym szczeblu.

- Pierwszy krok już zrobiliśmy, bo gramy do dwóch zwycięstw - zaznacza Zbigniew Grzanka, prezes naszego klubu.

Pabianiczanki zagrają rewanż z wrocławiankami 30 marca w Pabianicach. Początek o 19.00. Wstęp wolny. Z Wrocławia autokarami mają przyjechać kibice.

Jeśli Dekoreks wygra, będzie miał miesiąc na zebranie budżetu niezbędnego do sfinansowania rozgrywek w ekstraklasie. Klub będzie potrzebował co najmniej milion złotych.

Punkty dla Dekoreksu: Aleksandra Dziwińska 20, Joanna Bogacka 13, Marta Błaszczyk 12, Leona Jankowska 11, Angelika Kowalska 9, Anna Krajewska 4, Renata Piestrzyńska 2, Dorota Sobczyk, Joanna Szałecka i Justyna Okulska po 0.