Koszykarska reprezentacja kadetek województwa łódzkiego prowadzona przez trenera Michała Snochowskiego wzięła udział w pucharze Tatr. Jest to jeden z etapów przygotowań reprezentacji województwa do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W reprezentacji województwa zagrały cztery zawodniczki Dekoreksu Pabianice: Michalina Michalak, Patrycja Kirsz, Martyna Cybert oraz Martyna Jacoń.

Łódzka reprezentacja rozegrała trzy spotkania. Pierwszy mecz wygrała gładko z reprezentacją Lubelskiego, deklasując rywala 116:12. W drugim meczu, który był jednocześnie półfinałem, łodzianki zmierzyły się z wysoko notowaną reprezentacją Dolnego Śląska i po zaciętej walce uległy 58:72. W trzecim meczu, decydującym o końcowej lokacie, łodzianki zmierzyły się z gospodarzami, czyli reprezentacją Małopolski. Mecze z gospodarzami zazwyczaj należą do trudnych spotkań. Tak było i tym razem, ale reprezentacja Łodzi wygrała spotkanie 86:50. Dzięki temu zwycięstwu zajęła w turnieju 3. miejsce.

Pabianiczanki w całym turnieju pokazały się z dobrej strony i w kluczowych momentach stanowiły o sile reprezentacji łódzkiej.

Również organizatorzy turnieju docenili grę naszych zawodniczek i wybrali pabianiczankę Michalinę Michalak do grona najlepszych zawodniczek turnieju.