Te dziewczyny są niesamowite – na 25 spotkań o stawkę, odniosły aż 24 zwycięstwa i poniosły tylko jedną porażkę (w marcu pokonały je zawodniczki Widzewa). Od turnieju strefowego w Pabianicach wygrywają wszystko, nie dając szans przeciwniczkom. Nieważnie, czy grają przed własną, czy obcą publicznością. One na parkiecie mają jeden cel: zwycięstwo! I obranej drogi trzymają się z żelazną konsekwencją.

Niedzielne starcie z gospodyniami – Olimpią Wodzisław Śląski to tylko mecz o prestiż i zwycięstwo w półfinale. A mimo tego, nasze zawodniczki wygrały 66:44, pozwalając na nieco więcej rywalkom tylko w pierwszej połowie – zakończonej wygraną Olimpii 28:26.

W piątek pabianiczanki wygrały z Młodymi Lwicami Gdańsk 74:42, zaś w sobotę pokonały Eneę AZS Gorzów Wielkopolski 83:48. Pabianiczanki skutecznie budowały przewagę już od pierwszej kwarty, którą zwyciężyły różnicą 10 punktów (26:16), zaś do przerwy miały już 18 punktów przewagi (41:23). W drugiej połowie udokumentowały swoją przewagę, wygrywając różnicą 35 punktów. To dało nam awans do finałów mistrzostw Polski!

Wielkie gratulacje!

PTK: Wiktoria Stasiak (20, 16, 25), Amelia Kuper (18, 8, 6), Joanna Krawczyk (9, 6, 3), Laura Banaszczyk (8, 4, 4), Wiktoria Jakubiec (7, 5, 8), Anna Kamieniak (6, 7, 3), Sandra Pędziwiatr (4, 7, 0), Zuzanna Prochuń (2, 13, 2), Helena Lisiecka (0, 0, -), Barbara Lisiecka (0, -, -) Eliza Adamczewska (0, -, 0), Wiktoria Uławska (0, 15, 13), Klaudia Kot (-, 0, -), Klaudia Olczyk (-, 2, 2), Daria Uławska (-, -, 0).