Minęło dwie i pół minuty meczu, a gospodynie prowadziły 9:1. Nasze w końcu zaczęły trafiać do kosza i po „trójce” Magdaleny Grzelak w 8. minucie zrobiło się 18:13. Gdy wydawało się, że pabianiczanki złapią kontakt z rywalkami, poznanianki dorzuciły dziesięć punktów, nie tracąc żadnego. Po pierwszej kwarcie było 28:13.

W drugiej odsłonie zaczęliśmy od celnych osobistych Joanny Szałeckiej, jednak miejscowe trafiały dużo częściej niż nasze. W 17. minucie prowadziły już różnicą 21 punktów (46:25). Na przerwę schodziliśmy przegrywając 28:56.

Po zmianie stron egzekucja trwała. W trzeciej kwarcie trafiliśmy do kosza ledwie pięć razy. Dokonały tego: Natalia Danych (trzykrotnie), Kamila Cicha i Grzelak. Przed ostatnią odsłoną poznanianki miały aż 37 punktów przewagi (75:38). W ostatniej odsłonie trener gospodyń dał pograć rezerwom. Wówczas nasze miały trochę więcej swobody i zdobyły 23 punkty, ale nie uniknęły blamażu.

Enea AZS II Poznań – Grot TomiQ Pabianice 97:61 (28:13, 28:15, 19:10, 22:23)

Grot TomiQ: Grzelak 17, Danych 12, Szałecka 9, Szczygieł 8, Cicha 4, Kirsz 4, W. Dolewa 4, Sierakowska 3, Pęcina, Michalak, Boniecka.