13-latki z Pabianic we własnej hali zademonstrowały wielką siłę. W pierwszym spotkaniu półfinałowym rozbiły Eneę AZS Gorzów Wielkopolski 88:41. Co prawda pierwsze punkty w spotkaniu rzuciły gorzowianki, ale następny raz do kosza trafiły, gdy było… 17:2. Dominacja naszych nie podlegała dyskusji.

W drugim spotkaniu wygraliśmy z Bryzą Pruszcz Gdański 61:48. Po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 8:16 i w 15. minucie wyrównaliśmy stan spotkania (18:18). Do przerwy PTK prowadziło 26:20. Po zmianie stron nasze dziewczyny powiększyły przewagę i kontrolowały sytuację na boisku. Zwycięstwo celnym rzutem przypieczętowała Alicja Kołodziejczyk.

Ostatniego dnia w hali przy „Grota”-Roweckiego spotkały się dwie niepokonane ekipy: PTK i MUKS Poznań. Pierwsza kwarta dla poznanianek, lecz do przerwy było już 20:16 dla naszych. Przełomowa była dla nas trzecia kwarta. W niej dzieliła i rządziła Amelia Canert, którą wspierały celnymi rzutami m.in. Kołodziejczyk, Martyna Stępińska i Weronika Szer. Wypracowaliśmy sobie 13 punktów przewagi i w ostatniej odsłonie tę przewagę jeszcze powiększyliśmy. Wygraliśmy 54:39.

Teraz nasze koszykarki czekają finały mistrzostw Polski. Osiem najlepszych drużyn będzie walczyć o medale we Wrocławiu.

- Do rozgrywek w tym sezonie było zgłoszonych 250 drużyn w całej Polsce. Awansowaliśmy do najlepszej ósemki. To jest wyczyn! - cieszy się Zbigniew Grzanka, prezes klubu.

PTK: Amelia Canert 70, Alicja Kołodziejczyk 45, Zuzanna Majchrzak 29, Martyna Stępińska 18, Martyna Deremoniec 12, Weronika Szer 10, Karolina Kaźmierczak 9, Oliwia Okruszek 4, Zofia Sosińska 3, Weronika Szymczak 2, Julia Bielik 1, Karina Kopycka, Nina Grabarz, Nikola Okruszek.