Koszykarze PKK’99 od początku pojedynku narzucili własny styl gry, twardo broniąc i skutecznie atakując. Wygrali pierwszą kwartę 26:4. Obraz kolejnych kwart nie różnił się od pierwszej, każdą wygrywali nasi kadeci. Trzecia kwarta dzięki bardzo dobrej obronie i słabej skuteczności przyjezdnych zakończyła się wygraną pabianiczan 24:0.

Bardzo dobre zawody rozegrali: kapitan Filip Sauter, który rzucił w tym meczu 5 „trójek”, gromadząc na swym koncie w sumie 19 „oczek” oraz Szymon Owczarek, który drugi raz w sezonie zaliczył double-double (16 pkt. i 14 zbiórek oraz 9 przechwytów).

Kadeci PKK’99 w sezonie zasadniczym rozegrali 10 spotkań, każde z nich wygrali i zajęli pierwsze miejsce w grupie B. Zdobyli 1.080 punktów, co daje średnią na mecz 108 pkt. W rundzie finałowej spotkają się z drużynami z grupy A, czyli ŁKS-em Łódź, Junakiem Radomsko i Trójką Sieradz. Po rozegraniu spotkań w systemie mecz i rewanż z każdym z tych zespołów zostanie wyłoniony mistrz województwa łódzkiego w kategorii U-16. Awans do turnieju strefowego mistrzostw Polski uzyska mistrz i wicemistrz województwa.

Przed naszymi kadetami ważny turniej w Poznaniu, na którym będzie okazja zagrania z czołówką polskich drużyn. Liczymy na pokaz skutecznego i radosnego basketu w wykonaniu pabianickiego teamu.

PKK’99:  Filip Sauter 19, Szymon Owczarek 16, Konrad Czarnecki 12, Szymon Barys 10, Bartek Malarczyk 10, Aleksander Placek 9, Dawid Wisławski 7, Aleksander Jóźwik 7, Dominik Bralewski 4, Dawid Kopański 4, Krzysztof Kin 2, Franciszek Błoch.