Nasi zaczęli od punktów Marcela Karpiaka, które niedługo potem „trójką” poprawił Aleksander Fabiszewski. Skutecznie zdobywaliśmy przewagę w pierwszej kwarcie. Na koniec tej odsłony sześć punktów rzucił Michał Kowalewski, a wynik na 12:23 ustalił Artur Szczerkowski. W drugiej kwarcie „trójką” popisał się Szczerkowski. Łodzianie zniwelowali nieco strat i doszli nas nawet na dwa punkty (34:36), ale dzięki rzutowi za trzy Filipa Sautera na przerwę schodziliśmy prowadząc pięcioma punktami (34:39).

Trzecia kwarta to zażarta walka kosz za kosz okraszona celnymi rzutami za trzy Sautera i Kowalewskiego. Wynik oscylował wokół remisu i dzięki rzutom Przemysława Grabowskiego, a także Kowalewskiego przed ostatnią kwartą mieliśmy trzy punkty przewagi (58:61).

Czwarta odsłona była popisem pabianiczan – świetnie spisywali się zwłaszcza Sebastian Szymański i Wiktor Wilk. „Swoje” punkty dokładał też Grabowski. Na cztery minuty przed końcem było 76:66 dla PKK’99. Wtedy zabójczo skuteczny okazał się Wilk, który rzucił 10 punktów z rzędu. Triumf nad łodzianami celnym rzutem za trzy przypieczętował Sauter.

PKK’99: Wilk 17, Sauter 13, P. Grabowski 12, Karpiak 11, Szczerkowski 10, Kowalewski 10, Szymański 10, Fabiszewski 3, Strzelczyk 2, Sobolewski 2, Mazur, Jędrzejewski.