Rywalki zaskoczyły gospodynie. Świetny początek w zespole znad morza zaliczyła Paulina Kuras, która rzuciła 7 punktów (w tym raz za trzy), podczas gdy pabianiczanki notowały straty. W 5. minucie AZS prowadził już 11:2. Sygnał do ataku dała celną „trójką” Joanna Szałecka, punktować zaczęły też Anna Kolasa i Magdalena Grzelak. Efekt? Remis po 15 po pierwszej kwarcie.

Jeszcze na cztery minuty przed przerwą jednym koszem prowadziły gdańszczanki (26:29), ale nasze panie wreszcie się przebudziły. Pięć punktów (za trzy i za dwa) zdobyła Katarzyna Szymańska, swoje punkty rzuciły też Kolasa i Grzelak. Sześć punktów przewagi (37:31) po pierwszej połowie było dobrym prognostykiem na drugą połowę.

Tę lepiej rozpoczęły przyjezdne (rzut osobisty Jastiny Kosalewicz i dwa punkty Kariny Różyńskiej), lecz w naszej ekipie znów zza linii 6,75 m trafiła Szymańska. Gdańszczanki nie dawały za wygraną. W połowie trzeciej kwarty za sprawą Różyńskiej znów doszły nas na dwa punkty (40:38). Gospodynie zanotowały kolejny zryw – sześć punktów z rzędu zdobyła Grzelak, cztery Joanna Twardowska, a tę odsłonę efektowną „trójką” zakończyła Szymańska, ustalając wynik na 54:44 po trzeciej kwarcie.

Niemal do połowy ostatniej odsłony wszystko przebiegało zgodnie z planem – pabianiczanki odpowiadały na każdy kosz rywalek i utrzymywały 10 punktów przewagi. Ale wtedy przypomniała o sobie P. Kuras, zdobywając sześć punktów z rzędu (60:56). Szybko rzutem za trzy odpowiedziała Szałecka, tego samego wyczynu dokonała też Kolasa. Na trzy i pół minuty przed końcem znów mieliśmy 10 punktów przewagi i... o mały włos jej nie roztrwoniliśmy. Na 44 sekundy przed końcem trafiła P. Kuras i było tylko 67:65. Trenerka Sylwia Wlaźlak poprosiła o czas. Rywalki szybko faulowały, a Szałecka i Grzelak wykorzystały po jednym rzucie wolnym. Na szczęście osiem sekund przed końcową syreną podobną skuteczność z linii osobistych zaprezentowała Kuras, czym ustaliła wynik na 69:66 dla Grota.

Grot Alles Pabianice – AZS Uniwersytet Gdański 69:66 (15:15, 22:16, 17:13, 15:22)

Grot Alles: Szymańska 20, Grzelak 18, Szałecka 14, Kolasa 11, Twardowska 6, Paranowska, Piestrzyńska.

AZS: P. Kuras 18, Różyńska 14, A. Kuras 9, Kosalewicz 9, Szczęśniak 4, Bączek 4, Cieślicka 4, Formella 2, Tomkiewicz.