Siedem wspaniałych koszykarek Grota znakomicie poradziło sobie z niezwykle mocną ekipą z Gdańska. Co prawda to przyjezdne zaczęły od prowadzenia 0:4, lecz później Natalia Łopińska rozpoczęła fantastyczną serię, którą zakończyliśmy w połowie kwarty prowadząc 15:4! Potem drugim celnym rzutem za trzy popisała się Natalia Danych, a ostatnie punkty w tej odsłonie rzuciła Magdalena Grzelak. Po 10 minutach gry było 20:10.

Druga kwarta należała do przyjezdnych. Dwie i pół minuty zajęło im odrobienie strat i ponowne objęcie prowadzenia (21:22). Co prawda na 23:23 zdołała wyrównać Aleksandra Lorenz, ale później w naszej grze mnożyły się straty, co wykorzystywali goście. Jeszcze w 19. minucie po rzucie Lorenz przegrywaliśmy jednym koszem (29:31), lecz do przerwy trafiały jedynie przyjezdne i do przerwy było 29:35.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od celnej „trójki” Łopińskiej. Po jej kolejnym rzucie za trzy wyszliśmy na prowadzenie 38:37 w 27. minucie. W tej odsłonie kolejnym rzutem zza linii 6,75 metra popisała się Danych. Wyjątkowo skuteczna dzisiaj Danych rzuciła jeszcze za dwa, ale przed ostatnią kwartą przegrywaliśmy jednym koszem – 43:46.

Ostatnia odsłona była popisem naszych koszykarek. Kapitalnie rozgrywała Łopińska, która znakomicie zastąpiła nieobecną Aleksandrę Janiak. Za trzy rzucały Natalie: Łopińska i Danych. Pod koszem boje toczyły Magdalena Grzelak i Lorenz. Obie też trafiały do kosza, zdobywając ważne punkty. W połowie czwartej kwarty wyszliśmy na prowadzenie 53:52. Daliśmy je sobie odebrać jeszcze na chwilę (57:59), ale końcówka już należała do naszych.

Ostatnie półtorej minuty kibice oglądali już na stojąco. Przy głośnym dopingu nasze koszykarki dostały niemalże skrzydeł. Pięć punktów (kolejna „trójka” i osobiste) zdobyła superskuteczna (30 punktów!) Danych, zaś mecz zamknęła na siedem minut przed końcem Grzelak. Ligowy szczyt dla Grota!

Grot: Danych 30, Łopińska 17, Grzelak 12, Lorenz 7, Kirsz, Boniecka, Kaźmierczak.