Jako pierwsze trafiły rywalki – od razu za trzy. Nasze rzuciły się w pogoń za rywalkami. Rzucały tylko dwie zawodniczki: Natalia Danych, która dwukrotnie trafiła za trzy i Magdalena Grzelak, świetnie radząca sobie na linii rzutów wolnych i pod koszem. W 7. minucie wygrywaliśmy 16:12 i do końca kwarty żadna z drużyn nie była w stanie trafić do kosza.

W drugiej odsłonie pabianiczanki kontrolowały przebieg gry, co ośmieliło nieco Patrycję Kirsz i Martynę Boniecką, które też pokazały, że umieją celnie rzucić. Ale naszą grę prowadził duet Danych – Grzelak. Ta pierwsza znów trafiła zza linii 6,75 i dała nam 11 punktów przewagi (27:16). Nasze znów zacięły się w 7. minucie kwarty i przestały trafiać do kosza. Na szczęście Karkonosze nie odrobiły, lecz zniwelowały stratę do czterech punktów (31:27).

W drugiej połowie rywalki skutecznie odrabiały niewielką stratę i w 34. minucie doprowadziły do remisu 35:35. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Joanna Szałecka, „trójkę” dołożyła niezawodna Danych, a poprawiły Grzelak, Szałecka i Michalina Michalak. W 39. minucie było 50:37 dla Grota. W czwartej odsłonie nasze zdominowały boiskowe wydarzenia, a „trójki” rzuciły Danych, Szałecka i Boniecka, pieczętując efektowną wygraną Grota.

Grot TomiQ Pabianice – Karkonosze Jelenia Góra 70:51 (16:12, 15:15, 19:14, 20:10).

Grot TomiQ: Danych 26, Grzelak 14, Szałecka 11, Boniecka 5, Cicha 4, Kirsz 4, Twardowska 2, Michalak 2, Szczygieł, Pęcina.