Koszykarki Grota Dekorex Pabianice wygrały ligowy mecz w Pabianicach z warszawską Polonią 68:54 (18:18, 15:16, 18:11, 17:9).

Rozpoczęło się od celnych „trójek” zawodniczek obu zespołów. Z dystansu trafiły nasze Leona Jankowska i Anna Krajewska oraz Dominika Paczkowska z Polonii. Później indywidualnymi, nieszablonowymi akcjami popisały się warszawianki Monika Maj i Natalia Małaszewska. Ta druga do przerwy zdobyła połowę punktów swojego zespołu. Jako jedyna na parkiecie grała przez cały mecz, pełne 40 minut. Zdobyła w sumie 22 punkty i non stop indywidualnymi akcjami nękała obronę pabianiczanek. Jednak w drugiej połowie nie była już tak skuteczna, jak do przerwy. Ta była reprezentantka Polski pokazała się mimo to z bardzo dobrej strony. Maj już pod koniec pierwszej połowy złapała 4. faul i sporo czasu przesiedziała na ławce. W naszej ekipie z dobrej strony zaprezentowała się młoda Anna Krakowska, która zastąpiła Krajewską. Grała odważnie i skutecznie w przeciwieństwie do obu naszych podstawowych rozgrywających: wspomnianej Krajewskiej i Katarzyny Szymańskiej. Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Jankowska. W sumie uzbierała ich 26. Dodała jeszcze 11 zbiórek i 3 efektowne bloki. Dzielnie pod tablicami walczyła Joanna Bogacka. Zebrała aż 11 piłek z tablicy i zdobyła kilka ważnych punktów. W końcówce wolne trafiła Krajewska, a Beata Paranowska zdobyła punkty po przechwytach.

Jeśli spojrzymy na pomeczowe statystyki, to lepsi byliśmy we wszystkich elementach gry. Eval (suma zysków i strat) mieliśmy 90, a Polonia 42. W zbiórkach 43:34. Skuteczność rzutowa 44% do 26%.

Kolejny mecz Grot Dekorex zagra w niedzielę o 17.00 Lublinie.

Punkty dla pabianiczanek w meczu z Polonią zdobyły: Leona Jankowska 26, Anna Krakowska 13, Anna Krajewska, Joanna Bogacka i Beata Paranowska po 7, Sylwia Włodarek 6, Renata Piestrzyńska 2, Katarzyna Szymańska, Joanna Rozwandowicz i Angelika Kowalska bez punktu.