Obie zawodniczki rzuciły po 20 punktów. Gala zanotowała 13, zaś Grzelak 14 zbiórek. To one były motorem napędowym pabianickiej ekipy. Najwięcej punktów dla łodzianek rzuciła Anna Kudelska – 26.

Prowadziliśmy 2:0 po osobistych Grzelak. Chwilę później było 2:6. W połowie kwarty za trzy rzuciła Aleksandra Dziwińska, za moment rzutem za dwa „poprawiła” Grzelak. Wygrywaliśmy 7:6. Po akcji 2+1 Gali było 10:9 dla Grota. Od tego momentu zaczęliśmy „odjeżdżać” widzewiankom, by na koniec kwarty po trafieniu Grzelak mieć już 10 punktów przewagi (20:10).

Drugą odsłonę od rzutu za trzy zaczęła Natalia Łopińska, ale w ten sam sposób odpowiedziała nam Kudelska. Na boisku trwała zacięta walka, lecz niepostrzeżenie łodzianki odrabiały straty, by po osobistych Kudelskiej na minutę przed przerwą było 33:31. Na szczęście swoją klepkę na parkiecie w hali powiatowej znalazła Martyna Boniecka i jej celna „trójka” dała nam pięć punktów zapasu po pierwszej połowie (36:31).

Niecałe dwie minuty po zmianie stron oba zespoły dzielił jeden punkt (36:35). Gala i Dziwińska trafiły za trzy. Kolejne punkty Gali i rzuty wolne Natalii Danych dały nam dziewięć punktów przewagi (46:37). W szeregach gości trafiała niezawodna Kudelska, ale i u nas na koniec trzeciej kwarty za trzy rzuciła Danych.

Do ostatniej odsłony przystępowaliśmy z dziewięcioma punktami przewagi (53:44). Na jeden celny rzut łodzianek odpowiadaliśmy trzema. Szybko zyskiwaliśmy kolejne punkty przewagi. Kolejnymi dwiema „trójkami” popisała się Boniecka, swoje punkty rzuciła też Aleksandra Lorenz.

Dzięki zwycięstwu zajęliśmy 3. miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Przed nami play-off. Naszym rywalem będzie zajmująca 6. pozycję Enea AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. W rundzie zasadniczej wygraliśmy oba mecze: 83:76 w Gorzowie oraz 85:73 w Pabianicach. Powtórka bardzo mile widziana!

Grot Lauer: Gala 20, Grzelak 20, Danych 9, Boniecka 9, Dziwińska 8, Łopińska 5, Lorenz 4, Nawrocka, Kirsz.