Była to druga wygrana pabianiczan w czwartym spotkaniu obecnego sezonu III ligi. PKK'99 w stawce pięciu drużyn zajmuje 3. miejsce, ma 6 pkt.

To co cieszy szkoleniowca PKK'99, to przede wszystkim gra zespołowa, dobra postawa w obronie i spora ilość przechwytów (celował w tym zwłaszcza Robert Defeciński). W obliczu kontuzji trzech wysokich graczy (Mikołaj Raczyński ma złamany palec, Marcin Derendarz walczy z urazem ścięgna Achillesa, a Tomasz Mudzo z urazem więzadeł w kolanie), pabianiczanie zmuszeni byli grać zawodnikami obwodowymi i taka taktyka zdała egzamin.

Debiut w seniorach zaliczył junior Aleksander Placek i od razu rzucił pierwsze punkty. Trener Wincek zapowiada, że systematycznie będzie wprowadzał do seniorskiej drużyny najzdolniejszych wychowanków.

PKK'99 Pabianice – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 70:54 (26:14, 12:12, 18:20, 14:8)

PKK'99: Robert Defeciński 19, Bartłomiej Frątczak 13, Mateusz Grabowski 12, Jakub Orłowski 9, Arkadiusz Stępnik 8, Dominik Jędrzejewski 4, Adam Ratajczyk 4, Aleksander Placek 2, Artur Szczerkowski, Szymon Wojciechowski, Mateusz Szmidt, Adrian Wlazło.