W tym sezonie było ciężej niż zwykle. Naprzeciw nas nie stanął przeciętniak pokroju Lidera Pruszków, ale dysponujący dużymi możliwościami, nie tylko sportowymi, team z Sosnowca. Po pierwszym meczu, gdy sosnowiczanki wygrały wysoko, spotkanie w hali powiatowej wydawało się formalnością. I tak też było – zaczęło się od pogoni za wynikiem 0:6. Nasze sukcesywnie zmniejszały straty do wyniku 11:12 w 6. minucie, a na sześć sekund przed końcem kwarty na 15:16 trafiła Natalia Danych.

Na początku drugiej kwarty jeszcze utrzymywaliśmy stratę jednego kosza – 20:22, ale przyjezdne trafiały niemal w każdej akcji i w połowie kwarty było 20:31. Pierwszą połowę sosnowiczanki zamknęły celną „trójką” i prowadzeniem 26:39.

Po zmianie stron mieliśmy kilka skutecznych akcji, dzięki czemu przewaga rywalek zmalała do ośmiu punktów (38:46). Potem rzutami za trzy popisały się Weronika Dolewa i Danych, ale przegrywaliśmy 48:62.

W ostatniej odsłonie dopełnił się obraz pogromu Grota. Pięć punktów zdobyła Danych, po dwa Grzelak i Dominika Szczygieł. Zagłębie rzuciło aż 25 punktów, pewnie i efektownie awansując do kolejnej rundy.

Grot TomiQ: Danych 14, Grzelak 13, Twardowska 12, W. Dolewa 6, Kowalczyk 6, Szałecka 4, Szczygieł 2, Pęcina, Boniecka, Sierakowska, Kirsz.