Tego się nikt nie spodziewał. Grający bez Olgi Żytomirskiej PA-CO-BANK ograł w finale XVIII Memoriału Małgorzaty Gliszczyńskiej ŁKS 56:44 (10:15, 12:11, 14:4, 20:14). Punkty dla naszych zdobyły: Bogacka 14, Tondel 11, Głaszcz 10, K. Szymańska 7, Hałęza 6, Piestrzyńska 5, Kowalska 3. Początek spotkania został owładnięty przez greckiego boga o imieniu Chaos. Rządził on i panował na parkiecie niepodzielnie. Na jego wpływ bardziej podatne były pabianiczanki. Błędy popełniano seriami. Po 2,5 min. gry było 0:0. Później trafiły Novikava i Magdalena Kowalska z dystansu. Od stanu 10:12 przez kolejnych 5 minut punktowały tylko łodzianki i w połowie drugiej kwarty zrobiło się 10:22. Wydawało się, że łodzianki, zawodniczki z ekstraklasy, spokojnie wygrają mecz. Jednak ostatnie 5 minut pierwszej połowy PA-CO-BANK wygrał 12:4 i różnica punktowa zmniejszyła się do 4, ale wciąż jeszcze na korzyść ŁKS. Trzecia kwarta wlała w serca licznych kibiców nadzieję na zwycięstwo swych pupilek. Heroiczna postawa w obronie (tylko 4 pkt. łodzianek) i dobra skuteczność pabianiczanek pozwoliły nam wyjść na prowadzenie 36:30. Czwarta kwarta to znów niesamowita walka pod obiema tablicami i znów lepsze pabianiczanki. Skuteczne i widowiskowe kontry, które kończyły Marzena Głaszcz i Joanna Bogacka oraz zbiórki Anny Tondel i Renaty Piestrzyńskiej odebrały rywalkom chęć do gry. Po meczu kibice gromkimi brawami podziękowali za zwycięstwo i waleczność koszykarkom PA-CO-BANKU.

MVP turnieju wybrano Renatę Piestrzyńską (jak najbardziej zasłużenie). Oprócz niej do piątki All Stars wybrano jeszcze Marzenę Głaszcz oraz Alenę Novikavą i Agnieszkę Makowską z ŁKS-u oraz Annę Rajkowską z Widzewa. Królową snajperek została widzewianka Marta Błaszczyk. Popularna „Blaszka” rzuciła w 2 przegranych przez Widzew meczach 31 punktów. Puchar za zwycięstwo naszym koszykarkom wręczyli: Barbara Ignatowska – siostra Małgorzaty Gliszczyńskiej oraz prezes PTK - Jerzy Błochowiak.

Fundatorami nagród w turnieju byli: Starostwo Powiatowe oraz firmy Agat i Index Food. W sobotę pabianiczanki jadą do Ostrowa Wielkopolskiego. W turnieju z okazji 100-lecia tamtejszej Ostrovii zagrają z Koroną Wschowa oraz gospodyniami.