Warta Sieradz – PTC Pabianice 5:1 (0:1)

Bramki: Rafał Cukierski (bramka samobójcza), Marcin Kobierski, Przemysław Stróżewski, Bartosz Pawlak, Kacper JezierskiPiotr Szynka.

W pierwszej połowie PTC toczyło wyrównany pojedynek z grającym dwie klasy wyżej rywalem. Gdyby lepszą skutecznością wykazał się Piotr Szynka, to do przerwy „fioletowi” mogliby nawet prowadzić nieco wyżej, bo „Pepe” miał dogodne okazje, aby pokonać bramkarza Warty. Rywale także mieli kilka sytuacji, ale nie zdołali przed przerwą pokonać Radomira Znojka.

Po przerwie gra uległa diametralnej zmianie. Na boisku dzieliła i rządziła już tylko jedna drużyna, i była to drużyna rywali. Strzelanie dla Warty rozpoczął tuż po przerwie… Rafał Cukierski, który niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu w pole karne. W ciągu niespełna kwadransa rywale dorzucili kolejne trzy bramki i było już w zasadzie po meczu. Całkiem zawiedli zmiennicy w drużynie PTC, którzy momentami wręcz „pomagali” rywalom w zdobywaniu kolejnych bramek.

PTC: R. Znojek - Drewniak, Kaźmierczak, Sikorski, PinteraM. Przybylski, P. Przybylski, Bartyzel, Cukierski, Felczak - Szynka. Na zmiany: Wilczyński - Kling, Bomba, Hetmanek i Madajczyk.

Ostatecznie nie doszedł do skutku drugi zaplanowany na ten weekend sparing PTC - z RKS-em Łódź, więc starcie z Wartą było ostatnią grą kontrolną. W sobotę już mecz o stawkę. W pierwszej wiosennej kolejce 12. „fioletowi” podejmą u siebie 15. LKS Różyca. Początek meczu o godz. 15.00.