Do turnieju o puchar marszałka województwa łódzkiego zgłosiło się 12 drużyn. Były to głównie ekipy z Pabianic, ale także drużyna z Łasku, a niektórzy zawodnicy z Łodzi. Zawody odbyły się w sobotę na boisku orlik przy I Liceum Ogólnokształcącym.

Zespoły rywalizowały najpierw w fazie grupowej, która wyłoniła 4 półfinalistów. Były to drużyny: Szybcy i Wściekli, WNK, Galactic Football oraz Dobrzynka. To zespoły, które stanowią ścisłą czołówkę ligi Playarena. Dlatego też mecze rundy finałowej stały na dość wysokim poziomie.

Pojedynki półfinałowe zakończyły się następującymi wynikami:

Szybcy i Wściekli - WNK 8:4 - mecz rozstrzygnął się po dogrywce, w regulaminowym czasie gry był wynik 4:4;

Galactic Football - Dobrzynka 4:3.

W meczu o 3. miejsce drużyna WNK pokonał Dobrzynkę 5:4 i zdobyła brązowy medal. WNK to zwycięzcy tegorocznego turnieju powiatowego, a więc po raz kolejny na boisku I LO znaleźli się na podium.

Mecz finałowy to pojedynek Szybkich i Wściekłych z Galactic Football, z którego zwycięsko wyszli "galaktyczni", wygrywając 4:2.

Galactic Football wywalczył już drugie trofeum na boisku przy I LO. W zeszłym roku w turnieju powiatowym zdobył puchar starosty.

Patronat nad turniejem objął marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Impreza była finansowana przez Urząd Marszałkowski.