– Na obóz pojechało osiem drużyn młodzieżowych z naszego klubu. Każda ma swojego trenera. Pojechali też dodatkowi opiekunowie, najczęściej są to rodzice, którzy pełnią rolę kierownika drużyny – mówi Jacek Zarzycki, prezes Włókniarza Pabianice.

Najstarsi zawodnicy urodzili się w 2003 roku. Najmłodsi mają po 8-9 lat.

Rocznik 2003-2008 stacjonuje w Kłodzku. Mają tam świetne warunki do uprawiania sportu.

– Oprócz nas są inne drużyny. Gramy więc sparingi i sprawdzamy swoje możliwości. Szykujemy się do nowego sezonu – mówi Staś Karcz, rocznik 2007.

Natomiast roczniki młodsze, czyli 2009-2010 stacjonują w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie.

– Treningi to podstawa. Rano rozbieg, po śniadaniu „noga” i po obiedzie „noga”. Sklepu to my tutaj nie widzieliśmy. Na szczęście, w połowie turnusu rodzice zrobili nam zaopatrzenie w słodycze – mówi Kacper Koszytarski, rocznik 2010.

– Przyjechała drużyna z Widzewa, dzięki czemu gramy sparingi. Z naszym rocznikiem wygraliśmy bez problemu, ze starszymi było odwrotnie – dodaje Norbert Oswald, rocznik 2010.

Chłopcy spędzają kilka godzin dziennie na boisku. Mieli też test prędkości i czasu reakcji.

– Trenuję ich od niedawna. Widzę tutaj duży potencjał. Obóz również dużo im da. Wspólny pobyt poza domem to integracja zarówno na boisku, jak i w życiu – mówi Tomasz Kacprzak, trener dziewięciolatków.

– Jak wrócimy, będziemy na pewno jeszcze lepsi – twierdzi Patryk Stanisławski.

W trakcie obozu chłopcy zdobyli również szczyt – Bardzką Górę.

– Szliśmy drogą krzyżową na taras widokowy. A potem na samym szczycie robiliśmy zdjęcia odciśniętych stóp Matki Boskiej – opowiada Amadeusz Giedrojć. - Było również ognisko.

Bardo to urokliwa miejscowość leżąca w Górach Bardzkich. Przepływa tam Nysa Kłodzka. W ośrodku oprócz boisk jest również odkryty basen kąpielowy. Chłopcy są zakwaterowani w 2-, 3- lub 4-osobowych pokojach.

Kłodzko to większe miasteczko. Tutaj młodzież zakwaterowana jest w Domu Wycieczkowym KCKSiR. Pokoje są tutaj 3- i 4-osobowe, z łazienkami. Do dyspozycji są boiska z trawą naturalną i sztuczną, basen, kręgielnia, sauna oraz siłownia. W okolicy są trasy rowerowe i piesze.

Młodzi zawodnicy Włókniarza wrócą do Pabianic w środę (21 sierpnia).