Jedno jest pewne – w obu pojedynkach emocji nie zabraknie.

Włókniarz w tym sezonie miał szczęście, bowiem rozegrał dwie kolejki. Nie wszystkim klubom było to dane. Oba mecze, z Termami Uniejów i Orłem Parzęczew, wygrał. W zespole „zielonych” świetnie w bramce spisuje się Adrian Nowacki, który wielokrotnie ratował skórę kolegom. Cztery z pięciu goli strzelili nominalni napastnicy: Ołeh Korobka, Szymon Przyk, Sebastian Dresler i Tomasz Niżnikowski. Trener Artur Dziuba ma szeroką, wyrównaną kadrę i jest w kim wybierać.

Z kolei w Dłutowie mają za sobą jeden ligowy, nieudany, mecz. Porażka 0:2 z Ksawerowem pokazała jednak, że dłutowianie przy dużej koncentracji potrafią grać w piłkę. Derby z Ksawerowem mogły się inaczej potoczyć, gdyby czerwonej kartki nie dostał Marcin Kluch, a Dominik Mosiński zamiast obijać słupki, trafiałby do siatki.

Faworytem wydaje się Włókniarz, chociaż GLKS z pewnością tanio skóry nie sprzeda.

Z kolei w Ksawerowie zmierzą się: niepokonany w tym sezonie GKS oraz PTC, które w pierwszym meczu dostało łupnia w Rąbieniu, przegrywając aż 0:5. Ksawerów ma na koncie cztery punkty. Gra zatem dość skutecznie, choć gra GKS z pewnością jest daleka od ideału. Do drużyny wrócił główny dyrygent, Tomasz Ostalczyk, a kibice gminnej ekipy czekają także na powrót skutecznych Piotra Szynki i Rafała Rikszajda. Póki co, napastników z Ksawerowa skutecznie wyręczają gracze defensywni: Szymon Żurawski, Marcin Olejnik i Piotr Grzejdziak. To oni strzelili wszystkie gole dla GKS w tym sezonie.

PTC bramki w lidze jeszcze nie strzeliło – w poprzedniej kolejce mecz z Sokołem II Aleksandrów został odwołany. Trener Michał Buchowicz postanowił rozegrać mecz kontrolny z LZS Różyca i skończyło się na porażce 1:3. Ciekawe, czy w ekipie „fioletowych” wystąpi pozyskany z Dłutowa Mateusz Pietras, który wespół z Jackiem Hilerem i Patrykiem Wujakiem powinien „ciągnąć” grę w ataku PTC. Kilka treningów więcej z kolegami z defensywy odbył także bramkarz, Daniel Mazurek, co powinno skutkować szczelniejszą defensywą.

Czy „fioletowi” są w stanie sprawić niespodziankę i urwać punkty faworyzowanemu GKS? Przekonamy się w niedzielę…

Wstęp na oba mecze jest wolny.