W zespole z Dłutowa brakowało aż sześciu piłkarzy z poprzedniego sezonu: Rafała Sulimy, Adama Skiby, Przemysława Klimczaka, Mariusza Wocha oraz szukających szczęścia w innych klubach Krzysztofa Ciszewskiego (próbuje swoich sił w świeżo upieczonym czwartoligowcu – Andrespolii Wiśniowa Góra) i Marcina Krasnopolskiego (przymierzany jest do IV-ligowego LKS Rosanów).

Było trzech nowych piłkarzy: bramkarz, środkowy obrońca i skrajny pomocnik, jednak działacze GLKS nie chcieli zdradzić ich personaliów.

- Zaprosiliśmy też kilku wyróżniających się graczy z naszych zespołów grających w A Klasie – mówi Krzysztof Świercz, prezes GLKS. - Żaden nie odpowiedział. Aż dziw bierze, że chłopcy, którzy poradziliby sobie w piątej lidze, przy okazji wzmacniając naszą ekipę, wolą kopać piłkę ligę niżej.

Przy okazji sparingu okazało się, że powiat pabianicki i należące do niego gminy są... Trzecim Światem, jeśli chodzi o wspieranie sportu. Po awansie Grabki do piotrkowskiej „okręgówki” w budżecie Urzędu Gminy w Grabicy znalazło się dodatkowe... 30 tysięcy złotych na wsparcie klubowej kasy. Nasze kluby o takim zastrzyku mogą jedynie pomarzyć.

Po pierwszej połowie Dłutów prowadził 1:0. Testowany pomocnik pomknął prawą stroną i idealnie wyłożył piłkę Dominikowi Mosińskiemu, który skierował piłkę do pustej bramki. Trzech dogodnych okazji nie wykorzystał Łukasz Biskupski, ale „Biskup” zachował amunicję na później. Zanim jednak Biskupski trafił do siatki, goście wyrównali z rzutu karnego, a potem Dawidowi Wójtowi przyszła w sukurs poprzeczka. Potem postacią numer jeden był „Biskup”, który najpierw po akcji Mateusza Żabolickiego założył siatkę bramkarzowi, a potem efektownie poradził sobie z dwójką obrońców i ze stoickim spokojem kopnął piłkę obok bramkarza. Nic dziwnego, że siedzący na trybunach kibice natychmiast nadali mu godność... kardynała.

GLKS Dłutów – Grabka Grabica 3:1 (1:0)

Gole dla Dłutowa: testowany, Biskupski 2.

Dłutów: testowany – Stelmach, Grala, testowany, Jakubowski – testowany, Łańcuchowski, Mosiński, Stolarek, Biskupski – Żabolicki. Na zmiany: Wójt, Bukowiecki, Malinowski, Borowiec.