Tym razem ulegli aż 2:5 plasującemu się na 15. pozycji w tabeli LKS-owi Gałkówek.

Włókniarz Pabianice – LKS Gałkówek 2:5 (1:4)
Bramki dla Włókniarza: Mateusz Jakubowski, Marcin Kluch.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli gospodarzy. Na przerwę „zieloni” schodzili przy wyniku 1:4. W drugiej połowie gra wyglądała już nieco lepiej, ale pozwoliło to piłkarzom Włókniarza jedynie na strzelenie jednej bramki przy stracie takiej samej ilości goli, co spowodowało, iż mecz zakończył się wstydliwą porażką 2:5. Ambitna gra i serce do walki gości pozwoliły im dość łatwo ograć bezbarwnych i nieporadnych „zielonych”. Nawet wobec tak dużych kłopotów kadrowych, jakie ma obecnie Włókniarz, nic nie tłumaczy porażki drużyny, która przecież przez 10 lat grała na zapleczu Ekstraklasy, z jedną ze słabszych drużyn V ligi.
Niestety, wciąż trwa zła passa Włókniarza w meczach u siebie, obecny bilans "zielonych" w meczach przy ul. Grota - Roweckiego to 7 zwycięstw i tyle samo porażek, bramki 25:27 na korzyść rywali. W ogóle wiosną podopieczni Leszka Rosińskiego zanotowali 4 wygrane (w tym dwie na początku rundy i jedną szczęśliwą z KKS Koluszki), 2 remisy i 4 porażki.

Skład Włókniarza: Adrian Olszewski – Marcin Kluch, Piotr Grącki, Łukasz Jędras, Przemysław Kłucjasz – Przemysław Rosiński, Mateusz Jakubowski, Bartosz Sendal (46. min, Andrzej Załoga), Artur Kulik – Rafał Kłucjasz (46. min, Kamil Kita), Łukasz Tyczyński.