Ten zespół składający się z rodzimych graczy, uzupełniony piłkarzami z Pabianic, zaskakująco dobrze radzi sobie w rozgrywkach. Ma wielką szansą na awans do ligi okręgowej.
Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu pawlikowicki lider utrzymuje 4-punktową przewagę.
Zespół Burzy, prowadzony przez doświadczonego trenera Ryszarda Górnego, to mieszanka rutyny z młodością (najstarszy zawodnik ma 41 lat, najmłodszy - 19). Klub funkcjonuje z bardzo skromnym budżetem, słabo wspieranym przez gminę. W krytycznych chwilach pomaga mu firma PSB Sunbud i nieliczni drobni sponsorzy. Dzielnie walczącej drużynie kroku dotrzymują działacze i prezesi klubu: Mirosław Banaczek i Mariusz Agatka.
Jesienną rundę zespół zakończył z dorobkiem 28 punktów i przewagą 3 punktów nad wiceliderem. Tylko raz doznał porażki, zaliczył jeden remis. Wygrał z wiceliderem z Dobronia 5:1, Orłem w Łodzi 4:0 i Sokołem w Lutomiersku 2:1.
Przerwa zimowa minęła na przygotowaniach w sali Szkoły Podstawowej w Bychlewie i na własnych obiektach.
Druga część sezonu przyniosła kibicom wiele emocji. Do serii zwycięstw (w tym znaczące 4:1 z silną ekipą z Ksawerowa) dodać trzeba dwie wyjazdowe wpadki na boiskach w Dobroniu i Piątkowisku. Ale po kontuzjach wracają już kolejni zawodnicy. Do końca rozgrywek pozostały jedynie dwie kolejki.
Burza utrzymuje bezpieczną przewagę, ale zespół nie może pozwolić sobie na potknięcia. Najbliższy mecz rozegrany będzie 6 czerwca o godz. 17.00 na boisku w Sarnowie. Przy korzystnym układzie wyników, Burza w sobotę może świętować awans.

Wyniki spotkań, klubowe aktualności, skład i historię drużyny można poznać, odwiedzając nieoficjalną stronę internetową Burzy Pawlikowice: www.burzapawlikowice.futbolowo.pl
(max)