Pabianiczanki mogły prowadzić już po 180 sekundach. Andżelika Błoch wpadła w pole karne i celowała po „długim” rogu. Bramkarka z Olsztyna wybiła piłkę na korner. PTC miało przygniatającą przewagę. Olsztynianki w pierwszej połowie nie oddały ani jednego strzału. Hanna Owcarz miała kontakt z piłką tylko wtedy, gdy otrzymała podanie od koleżanki z pola.

Pierwszy gol dla „Perełek” padł w 18. minucie. Błoch dostała podanie za linię obrony, podciągnęła z piłką kilkanaście metrów i precyzyjnie strzeliła w okolice okienka. Do przerwy trzy niecelne strzały oddała Marta Grobelna, jeden Błoch. Gospodynie grały jednak dość nerwowo, brakowało chłodnej głowy w momencie decydującego podania. „Grajmy dokładniej” – apelował z ławki rezerwowych trener Piotr Urbaniak. Jego prośby nie trafiały jednak na podatny grunt.

Po zmianie stron PTC zaczęło trafiać do siatki, choć zanim to nastąpiło – najpierw Karolina Kania obiła bramkarkę Stomilanek, a po szarży Kani, która minęła bramkarkę gości i wyłożyła piłkę do Błoch, Andżelika mając przed sobą pustą bramkę, jakimś cudem trafiła w stojącą przed nią rywalkę. Kolejnych ostrzeżeń ze strony PTC już nie było. W 54. minucie Joanna Błaszczyk odebrała piłkę stoperce przeciwniczek, zabawiła się z bramkarką i z zimną krwią kopnęła do pustej bramki.

Dziesięć minut później Anna Owczarz wykorzystała kiepską interwencję bramkarki po strzale Błoch i z bliska podwyższyła na 3:0. Końcówka spotkania należała do Błochówny. W 82. minucie otrzymała podanie od Owczarz i mierzonym strzałem przy dalszym słupku zdobyła gola na 4:0. Wreszcie w 90. minucie niczym Kazimierz Deyna zakręciła piłkę z rzutu rożnego. Bramkarka z Warmii nie miała najlepszego dnia i nieporadną interwencją wydatnie „pomogła” zdobyć piątą bramkę.

Radość z wygranej zmąciła kontuzja kolana Karoliny Pabjańskiej. „Pabjan” opuszczała murawę wsparta na ramionach koleżanek. Piłkarka PTC nie kryła łez – uraz okazał się bardzo bolesny. Teraz pozostaje oczekiwanie na diagnozę lekarską. Oby była pomyślna. Sympatycznej zawodniczce życzymy dużo zdrowia. Trzymaj się, Karolino!

PTC: Owcarz – Forc, Łagowska, Marciniak, Pabjańska (69. Madaj) – Kania (62. Rosiak), Kociołek (46. Próbka), Grobelna, Owczarz, Błaszczyk – Błoch.