Rywalki wybiegły na mecz w strojach przypominających reprezentację Chorwacji. Zawodniczki ze Szczercowa nie grały co prawda na poziomie Luki Modricia i kolegów, ale nie można im było odmówić ambicji i zaangażowania.

Pabianiczanki rozpoczęły z wysokiego „C”, bo już na początku bramkarka Astorii musiała zbijać na słupek groźny strzał jednej z „Perełek”. Im dłużej trwał mecz, tym nasze grały coraz bardziej niedokładnie. Niby miały przewagę, ale w dobrych sytuacjach zachowywały się nonszalancko. Tak jak Magdalena Domańska, która z ostrego kąta kopnęła w bramkarkę, Karolina Kania, która za daleko wypuściła sobie piłkę lub Ewelina Kociołek, która dobijając strzał, po błędzie bramkarki, uderzyła zbyt lekko. W 25. minucie Karolina Karpińska z narożnika pola karnego uderzyła nad poprzeczką, a w 40. minucie strzał Domańskiej z rzutu wolnego padł łupem bramkarki Astorii.

Po zmianie stron gospodynie wypracowały jedną okazję (w 48. minucie bramkarka gości uprzedziła Kanię i złapała dobitkę Natalii Forc z dalszej odległości), po czym oddały inicjatywę. Parę razy zakotłowało się pod bramką „Perełek”, ale albo czuwała Joanna Błaszczyk, która zablokowała strzał rywalki, albo Magdalena Kociołek czujnie naprawiła swój błąd, zażegnując niebezpieczeństwo.

Chwilę po wejściu na boisko bohaterką mogła zostać Klaudia Bąbel, ale za daleko wypuściła sobie piłkę i zderzyła się z bramkarką Astorii. W 70. minucie zawodniczka gości wpadła w pole karne i stanęła oko w oko z Magdaleną Kociołek, na szczęście naciskana przez Julię Jakóbczak spudłowała.

180 sekund później padł gol dla PTC. Z lewej strony pola karnego piłkę ustawiła sobie Domańska. Wymierzyła idealnie. Piłka poszybowała nad bramkarką gości i wpadła w dalszy róg bramki. Było 1:0.

Potem okazję miała Bąbel, ale uderzyła zbyt lekko. W 80. minucie rywalki strzeliły z wolnego, lecz na posterunku była Kociołek.

W doliczonym czasie gry Anna Owczarz wpadła z prawej strony w pole karne i uderzyła w przeciwległy róg. Pomyliła się o centymetry. Z kolei Natalię Małek uprzedziła bramkarka gości. „Perełki” zakończyły jesień z dorobkiem 24 punktów, co daje 3. miejsce w tabeli. Byle do wiosny!

PTC (kobiety) – Astoria Szczerców 1:0 (0:0)

Gol: Domańska 73.

PTC: Samiec (41. M. Kociołek) – Jakóbczak, Błaszczyk, Próbka, Karpińska – Pabin (56. Małek), Forc (67. Jakomulska), Domańska, E. Kociołek (56. Łagowska), Owczarz – Kania (61. Bąbel).