Pogoń Rogów – PTC Pabianice 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 – Dawid Boratyński 8. min, 0:2 – Piotr Szynka 39. min, 0:3 – Piotr Szynka 44. min, 0:4 – Paweł Hetmanek 73. min, 0:5 – Artur Klimek 80. min.

W 7. min ostrzeżenie Pogoni dał Miszczak, który obił poprzeczkę. Minutę później PTC już prowadziło. Prostopadłym podaniem popisał się Kolasa, a bramkę zdobył inny nowy nabytek – Boratyński. Po objęciu prowadzenia przez kolejne 30 minut „fioletowi” ograniczali się do wybijania piłek z okolic swojego pola karnego. W 39. min pabianiczanie jednak podwyższyli. Strzał Miszczaka odbił bramkarz Pogoni, ale piłka wróciła pod jego nogi, wtedy pomocnik PTC wyłożył futbolówkę Szynce, który ze spokojem umieścił ją w siatce. Pięć minut później „Pepe” przejął niedokładne podanie stopera, sam pomknął w stronę bramki, wykańczając rajd strzałem po długim rogu i do przerwy było 3:0.

Po zmianie stron to PTC wciąż było stroną atakującą. W 50. min Szynka wyłożył piłkę przed bramkę, ale wykończyć akcji nie zdecydował się ani Cukierski, ani Bartyzel, ani Kolasa, ani Boratyński, którzy byli w pobliżu. Wszyscy myśleli, że zrobi to kolega. Później stuprocentowe okazje po wyłożeniu piłki na piąty metr przez partnerów mieli Bartyzel i Cukierski, ale obaj zaliczyli futbolowe przyłożenia.

W 73. min piłkę w środku boiska przejął Szynka i uruchomił podaniem Hetmanka, który pewnie wykończył sytuację sam na sam. Siedem minut później wynik na 5:0 po podaniu Piaseckiego ustalił Klimek.

PTC: R. Znojek - Frankowski, Kaźmierczak, Sikorski, B. Znojek -Miszczak (58. min, Hetmanek), Cukierski (78. min, Piasecki),  Kolasa (70. min, Klimek), Bartyzel, BoratyńskiSzynka.

W środę PTC zagra u siebie z LKS-em Rosanów (godz. 17.00), a w sobotę w Dłutowie w derbach powiatu z GLKS-em (godz. 16.30).