To zdecydowanie najdalszy wyjazd naszych zespołów w tym sezonie. Ostrowy leżą na pograniczu województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Na boisku Ostrovii w rundzie jesiennej grali już futboliści GLKS-u Dłutów. I przywieźli do domu punkt - po bezbramkowym remisie. Mecz z Ostrovią mają już za sobą piłkarze Włókniarza, którzy zwyciężyli 1:0.

Ostrovia zajmuje 9. miejsce w tabeli, jej dorobek to 15 punktów, a bilans bramkowy to 11-15. Na własnym boisku beniaminek rozegrał sześć spotkań, z czego wygrał dwa, trzy zremisował i jedno przegrał. Z kolei PTC bardzo dobrze radzi sobie na wyjazdach, z których przywiozło do domu już 12 punktów. Wyjazdowe punkty to lwia część całego dorobku „fioletowych”, bowiem na własnych śmieciach zdobyli dotychczas jedynie dwa punkty. PTC zajmuje 10. miejsce, ma 14 punktów, bramki: 25-29.

W ostatnich spotkaniach w ekipie Tomasza Stolarczyka skutecznością błysnęli Rafał Cukierski i Krystian Kolasa, którzy zdobyli po dwa gole. Czy jeśli trafią tym razem, będą to bramki na wagę trzech punktów?!