To był ostatni akcent sezonu 2018/2019. Długiego, obfitującego w passy zwycięstw i porażek obu ekip, przypominających sinusoidę.

Gospodarze wybiegli na murawę w strojach przypominających Barcelonę, a na spodenkach mieli zupełnie inne numery niż na koszulkach. Sędzia pozwolił na taką „szopkę”, ale nie tylko. Na boisku pan arbiter nie do końca panował nad wydarzeniami, doprowadzając do białej gorączki zwłaszcza ławkę rezerwowych Włókniarza.

Od ataków zaczął Włókniarz. Starał się Jakub Dobroszek, który najpierw strzelił celnie, a potem został zablokowany przez Michała Kacprzyka. Ksawerów odgryzł się niecelną główką Bartłomieja Grali w 10. minucie. Siedem minut później Grzegorz Gorący w sytuacji sam na sam trafił w Cezarego Kowalczyka. W 20. minucie Adam Skowronek sfaulował w polu karnym Jana Rychtę. Karnego na gola zamienił Grala.

W 27. minucie było 2:0. Adrian Potrzebowski zagrał piłkę pod nogi Artura Jędrzejczyka, który podał do Rafała Rikszajda, a ten strzelił do bramki po ręce Jakuba Waszczuka. Włókniarz próbował też coś strzelić, ale Sebastian Dresler nieznacznie pomylił się, uderzając zza linii pola karnego. W 41. minucie powiało futbolowymi salonami. Jędrzejczyk na lewej stronie boiska dopadł do piłki uderzonej głową przez Gralę i huknął przy dalszym słupku. Wyciągnięty jak struna Waszczuk nie mógł nic poradzić i było 3:0.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy strzał Dobroszka obronił Kowalczyk. Potem dobrze spisał się Waszczuk, broniąc strzały Patryka Olszewskiego i Roberta Marcinkowskiego. W 60. minucie rezerwowy Bartłomiej Wołynkiewicz w pierwszym kontakcie z piłką wepchnął ją do siatki po rzucie wolnym i zgraniu piłki głową przez Pawła Leonowa. Potem minimalnie pudłowali Olszewski i Grala, a po stronie Włókniarza Tomasz Sęczek został uprzedzony przez Kowalczyka, a w końcówce "Sęku" nie trafił w światło bramki.

Ksawerów: Kowalczyk – Ciemcioch, Grala, Walkus, Kacprzyk – Telesiewicz, Marcinkowski (90+2. Wieteska), J. Rychta, Jędrzejczyk, Olszewski (89. Wąsik) – Rikszajd (86. K. Rychta).

Włókniarz: Waszczuk – Stokłosa (46. Jarych, 80. Bielawski), Leonow, Acela (88. Stokłos), Skowronek (32. Bieliński) – Dobroszek, Potrzebowski, Mordzakowski, Gorący, Dresler (59. Wołynkiewicz) – Sęczek.

Ksawerów zajął 9. miejsce (43 pkt, gole: 59-70), a Włókniarz 7. (43 pkt, gole: 53-62).