Od początku zaatakowali liderzy „okręgówki”, czyli Włókniarz. Nad bramką strzelał Paweł Leonow, Sebastian Dresler źle przyjął piłkę w polu karnym, a Ołeh Korobka uderzył w boczną siatkę. W 12. minucie Daniel Mazurek świetnie obronił strzał Szymona Szafoniego.

Chwilę później odgryzło się PTC, gdy mocny strzał Mateusza Pietrasa świetnie na rzut rożny wybił Adrian Nowacki. Potem wszystko wróciło do normy – Dresler z bliska najpierw trafił w Mazurka, a potem przeniósł piłkę nad bramką.

W 24. minucie było 0:1. Korobka dobił strzał Sebastiana Muchy ze środka pola karnego.

Potem tempo gry spadło na jakiś kwadrans. Końcówka pierwszej połowy należała do „zielonych”. Strzał Korobki wybił z bramki obrońca PTC, a Mazurek kapitalnie wybronił „główkę” Leonowa. Wreszcie Dresler strzelił w boczną siatkę.

Gol dla Włókniarza wisiał w powietrzu i padł w 41. minucie. Dawid Kwiatkowski sfaulował w polu karnym Korobkę i sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mucha.

Jeszcze przed przerwą Mazurek znów świetnie interweniował, tym razem po strzale Szafoniego.

Po przerwie w jednym ze starć poważnego urazu głowy nabawił się Mucha. Gdy zakrwawiony piłkarz czekał na pomoc za linią boczną boiska, jego koledzy w 54. minucie strzelili gola.

Strzelcem był Leonow, który przepchnął się w polu karnym, wyszedł na pozycję i huknął nie do obrony na 0:3.

PTC ocknęło się na chwilę i Nowacki musiał interweniować po strzałach Marcina Bączała, Patryka Wujaka i główce Jacka Hilera. To było jednak wszystko, na co tego popołudnia było stać „fioletowych”. Gdy włókniarski walec włączał wyższy bieg, gospodarze byli bezradni. Na swoje szczęście mieli w bramce Mazurka, który zatrzymywał strzały rezerwowych Bartosza Jarycha, Damiana Madaja i Jakuba Dobroszka.

Golkiper PTC wszystkiego nie dał rady złapać.

W roli głównej w końcówce wystąpił centrujący z rzutów rożnych Grzegorz Gorący. Jego dokładne wrzutki idealnie spadły na głowę Eryka Sulikowskiego (75. minuta) oraz Leonowa (85. minuta), którzy ustalili wynik meczu na 0:5.

Najbardziej w meczu ucierpiał Mucha, do którego przyjechały aż dwie karetki pogotowia. Zapewne nie obędzie się bez pomocy neurologicznej – pomocnik Włókniarza został trafiony nogą w głowę, miał rozciętą wargę i uskarżał się na silny ból głowy.

PTC: Mazurek – Kwiatkowski, Musiał, Bączał (70. Jankiewicz), Stuchała – Siwirski, Kompa, Hiler, Pietras, Wieczorek (67. Stachowski) – Wujak (85. Rudyk).

Włókniarz: Nowacki (87. Kocik) – Acela (67. Jarych), Mordzakowski, Sulikowski, Piotrowski (80. Kowalski) – Dresler (80. Madaj), Leonow, Mucha (59. Gorący), Szafoni (77. Szczegodziński) – Sobytkowski, Korobka (72. Dobroszek).