Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie, gdy do siatki trafił Rafał Rikszajd, popisując się efektownym technicznym uderzeniem sprzed pola karnego. Dłutowianie próbowali się odgryźć, ale Damian Rzeźniczak uprzedził szarżującego Wojciecha Kucharskiego i obronił bombę Mariusza Wocha z dystansu. Wreszcie w 34. minucie drogę do bramki gospodarzy znalazł obrońca beniaminka, Woch, wykazując najwięcej sprytu w polu karnym.

Niestety, dla GLKS, radość z remisu trwała siedem minut. W 41. minucie po strzale Arkadiusza Telesiewicza, Dawid Bukowiecki nie utrzymał piłki w rękach i ta wturlała się za linię bramkową. Beniaminek mógł wyrównać przed przerwą, lecz w sytuacji sam na sam Pawła Jacha zatrzymał Rzeźniczak, a po potężnym uderzeniu Bartosza Sendala piłka odbiła się od słupka.

Po przerwie na boisku nadal trwała walka. Jako pierwszy ruszył GKS, lecz główka Daniela Dudzińskiego była niecelna. W odpowiedzi Dawid Krystera uderzał z ostrego kąta, lecz Rzeźniczak zdołał odbić strzał. Poprawkę Mateusza Pietrasa zablokowali obrońcy. W 63. minucie ksawerowianie wyprowadzili prawą stroną błyskawiczną kontrę. Na czystej pozycji w polu karnym znalazł się Jan Rychta. Pomocnik GKS źle przyjął piłkę i musiał ją nieco gonić. Sięgnął piłkę nogą, lecz nie zdołał trafić w bramkę.

W 72. minucie znów dał o sobie znać Krystera, którego w polu karnym ofiarnym wślizgiem zablokował Patryk Wojtyniak. Ksawerów mógł podwyższyć wynik, ale po indywidualnej akcji spudłował Dudziński, a mocny strzał Piotra Szynki obronił Bukowiecki.

GKS: Rzeźniczak – K. Rychta, Kaźmierczak, Górecki, Kubala – Rikszajd (63. Szynka), Telesiewicz (82. Bajer), Wojtyniak, J. Rychta (78. Stańczyk), Jędrzejczyk (88. Żurawski) – Dudziński (89. Ochencki).

GLKS: Bukowiecki – Woch, Rula (78. Kaczmarek), Suchanek, Sendal – Krystera, Łańcuchowski (88. P. Załoga), Kluch (66. Stolarek), Pietras (63. Psuja), Kucharski – Jach.