W sobotę futboliści z Rosanowa zapewnili sobie awans do IV ligi, zaś gracze Leszka Rosińskiego polegli w Rogowie. Dłutowianie, którzy wystąpili bez kilku podstawowych zawodników, m.in. bez Wojciecha Golika i Bartłomieja Grali, zapowiadają, że w środę w silniejszym składzie powalczą o punkty ze świeżo upieczonym czwartoligowcem.

Ekipa z Dłutowa zajmuje 9. miejsce w tabeli, ma w dorobku 35 punktów, jednak nad 14. w tabeli Pogonią Rogów ma tylko trzy punkty przewagi. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki, w których trzeba zdobyć kilka punktów, by być pewnym ligowego bytu. Jesienią w Rosanowie LKS wygrał aż 6:2.

Także o 18.00 na boisku w Różycy o trzecią wygraną z rzędu powalczy PTC. „Fioletowi” przeszli metamorfozę od momentu, kiedy objął ich Tomasz Stolarczyk. Młody szkoleniowiec tchnął ducha w zespół z Sempołowskiej.

PTC zajmuje 7. miejsce w tabeli (40 punktów), Różyca jest przedostatnia, dotychczas zdobyła o 14 punktów mniej niż drużyna z Pabianic. Wygrana w środowym spotkaniu gwarantuje PTC utrzymanie V ligi na kolejny sezon. Jesienią w Pabianicach górą była Różyca, wygrywając 2:1.