W pierwszej połowie dwóch dobrych okazji dla gospodarzy nie wykorzystał Damian Kozłewski. Z kolei „fioletowi” w 30. minucie nie strzelili rzutu karnego (Marcin Bączał). Po przerwie PTC zaczęło strzelać gole – dwie minuty po wznowieniu gry trafił z karnego Dominik Drąg, ten sam zawodnik w 55. minucie strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Poza tym po strzałach jednego z testowanych graczy i Kamila Jankiewicza gospodarzy ratowała poprzeczka, a Łukasz Sikorski przekombinował w sytuacji sam na sam.

Kontaktowy gol dla gospodarzy padł w 65. minucie po indywidualnej akcji Łukasza Biskupskiego, zaś na minutę przed końcem z karnego wyrównał Michał Kacprzyk.

- To nasz najsłabszy sparing – nie owijał w bawełnę Piotr Górny, szkoleniowiec Iskry. – Brakowało mi trzech ludzi z podstawowego składu. W tygodniu dołączy do nas nowy napastnik, negocjujemy jeszcze z dwójką piłkarzy. Chcemy mieć dość szeroką kadrę.

Z kolei w PTC po raz pierwszy zaprezentował się czarnoskóry napastnik o imieniu David. Nie unikał ostrych starć i walki.

- Skąd wy go wzięliście?! – rzucił w stronę działaczy PTC dobroński weteran, Paweł Załoga.

David to chłop na schwał, który w końcówce omal nie trafił do siatki. Pojedynek z nim na raty wygrał jednak Dawid Wójt. Obcokrajowiec nieźle radzi sobie z naszym językiem, po każdym nieudanym zagraniu… klął niczym najstarszy szewc nad Dobrzynką.

- Bez problemu się dogadamy – śmiał się kontuzjowany napastnik Patryk Wujak.

- Ma kartę stałego pobytu w Polsce, przez trzy lata nie grał w piłkę – dodał Buchowicz. – Widać, że sporo potrafi, ale jest zapuszczony fizycznie. Na razie go poobserwujemy, może w trakcie rundy zgłosimy go do rozgrywek.

W tym tygodniu powinniśmy poznać nazwiska dwóch testowanych graczy.

- Obaj grali ostatnio w A Klasie, ale jeden z nich ma doświadczenie z czwartej ligi. Powinni wzmocnić naszą defensywę – uważa szkoleniowiec.

Tym bardziej, że na dłużej wypadł z niej kontuzjowany (uraz kostki) Paweł Drewniak. W drużynie będą też terminować młodzi: Oliwier Dzikowski i Kacper Żurowski. Trzeci z młokosów, Jakub Antoszczyk na razie pogra z juniorami.

- To rocznik 2004, niebawem skończy 16 lat. Ma jeszcze czas na grę z seniorami – twierdzi trener.

Iskra: Wójt – Załoga, Pilarz, Sowiński, M. Kacprzyk – Łukomski, Grala, Morawski, Boratyński, Wojtunik – Kozłewski. Na zmianę: Biskupski.

PTC: Kowalski – testowany, Bączał, Tyran, Kwiatkowski – Drąg, testowany, Sikorski, Jankiewicz, Stachowski – Hiler. Na zmiany: testowany, Pustelnik, Żurowski, Krac, Kukieła.