Na V Otwarty Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Starosty Pabianickiego z okazji obchodów VIII Dni Powiatu Pabianickiego zgłosiły się 22 drużyny. Były to przede wszystkim zespoły z Pabianic, ale też 2 drużyny z Łodzi. Turniej odbył się na boisku orlik przy I Liceum Ogólnokształcącym.

W sobotę, 30 maja drużyny rywalizowały w 6 grupach o awans do niedzielnej rundy finałowej. Mecze charakteryzowały się zróżnicowanym poziomem. Niektóre spotkania stały na wysokim poziomie, były bardzo wyrównane, w innych natomiast faworyci z większą łatwością wygrywali swoje pojedynki. Mecze grupowe wyłoniły 6 najlepszych drużyn, które awansowały do rundy finałowej. Były to następujące zespoły: Dobrzynka, WNK, Galactic Football, Dobrzynka Reserves, Niedźwiedzie oraz U&P United.

Najlepsza szóstka stworzyła 2 grupy finałowe, w których rywalizowała w niedzielę. W grupy G z pierwszego miejsca do finału awansowała drużyna WNK, która wyprzedziła obrońców tytułu sprzed roku, czyli Galactic Football oraz Dobrzynkę. W drugiej finałowej grupie, czyli grupie H, świetnie poradziła sobie drużyna Dobrzynka Reserves, na 2. miejscu znalazła się drużyna Niedźwiedzie, a na 3. U&P United.

Tym samym w finale zagrały drużyny: WNK i Dobrzynka Reserves, a w meczu o 3 miejsce: Galactic Football i Niedźwiedzie.

Mecz o 3 miejsce: Galactic Football - Niedźwiedzie 2:3

Pomimo tego, że drużyna Niedźwiedzi grała w tym meczu już bez zawodników rezerwowych, sprawiła niespodziankę, pokonując jednych z faworytów. Tym samym zwycięzcy z tamtego roku nie zdobyli tym razem medali. Dla drużyny Niedźwiedzi był to debiut w tym turnieju. Drużyna składała się z kolegów mieszkających w Pabianicach i okolicach oraz w Łodzi.

Mecz finałowy: WNK - Dobrzynka Reserves 3:1

Drużyna WNK wypracowała sobie wynik 2:1 już do przerwy, a w drugiej połowie skutecznie się broniła, wyprowadzając groźne kontrataki, z których jeden przyniósł im decydującego gola w ostatniej minucie meczu. Młoda drużyna Dobrzynki Reserves także grała w całym turnieju bardzo dobrze, ale w finale zabrakło im skuteczności. Drużyna WNK to mieszanka doświadczenia z młodością, która przyniosła świetny wynik. W poprzednim roku drużyna WNK pod inną nazwą i w nieco innym składzie zajęła 3. miejsce.

Drużyna WNK po raz pierwszy zwyciężyła w turnieju powiatowym i tym samym została piątą drużyną, która zdobyła puchar starosty. Żadnej drużynie nie udało się jeszcze obronić tego tytułu.

Turniej jak co roku cieszył się dużą popularnością. Wszyscy zadawali też sobie pytanie, jakie rozstrzygnięcia przyniesie przyszłoroczny turniej, który miejmy nadzieję również się odbędzie, gdyż świetnie wpisał się w harmonogram obchodów Dni Powiatu Pabianickiego.