Włókniarz - Gal Gaz Galewice 2:1 (1:0)

1:0 - Rosiński (6. min), 2:0 - Bernaciak (85. min), 2:1 - Marek (86. min, karny).

Druga sytuacja pod bramką gości zakończyła się golem dla Włókniarza. W 6. min Rosiński uderzył mocno z kilku metrów i piłka przy słupku wpadła do siatki. Potem gra toczyła się w środku pola, zawodnikom brakowało spokoju, precyzji i... umiejętności.

W drugiej połowie Gal Gaz przycisnął. Obrona Włókniarza pękała w szwach, a goście seryjnie marnowali dobre sytuacje.

W 85. min Skupień podał piłkę pod nogi Bernaciaka. Napastnik Włókniarza strzelił obok bramkarza i było 2:0.

Minutę później Warchoń faulował rywala w polu karnym. "Jedenastkę" wykorzystał Marek. Pabianiczanie po słabym meczu zdobyli cenne trzy punkty.

Włókniarz: Olczyk - Stasiak, Grącki, Warchoń, Kubiak (84. Raźniewski) - Gabrysiak, Kleber, Urbaniak, Skiba (81. Kłucjasz) - Bernaciak, Rosiński (71. Przybyłowski).

Żółte: Warchoń, Urbaniak.

***
GKS II Bełchatów - Włókniarz 6:0 (1:0)

1:0 - Kuranty (3. min, karny), 2:0 - Truszkowski (50. min), 3:0 - Kuranty (55. min), 4:0 - Truszkowski (61. min), 5:0 - Bocian (62. min), 6:0 - Boguski (86. min).

Gospodarze, naszpikowani zawodnikami pierwszoligowego zespołu, nie dali szans "zielonym". Podyktowany już w 3. min rzut karny dla GKS ustawił mecz. W 32. min za drugą żółtą kartkę z boiska zszedł Bernaciak.

W drugiej połowie piłkarze GKS w ciągu 12 minut strzelili 4 gole. W 75. min nerwy puściły doświadczonemu Warchoniowi, który dostał czerwoną kartkę. Siedem minut później wynik ustalił Boguski.

Włókniarz: Olczyk - Stasiak, Warchoń, Grącki, Raźniewski (46. Stężycki) - Gabrysiak, Kleber (80. Bargiel), Urbaniak, Skiba - Bernaciak, Rosiński (75. Kłucjasz).

Czerwone: Bernaciak, Warchoń.

Włókniarz w tabeli jest 17. z dorobkiem 3 punktów, bilans bramek 2-12. Teraz rozegra dwa mecze u siebie: w środę o 17.00 z ŁKS II, a w sobotę z RKS Radomsko o 16.30.

***
Ner Poddębice - PTC 2:0 (1:0)

1:0 - Pintera (44. min, sam.), 2:0 - Drewniak (88. min, sam.).

PTC traciło bramki po pechowych interwencjach obrońców. Tuż przed przerwą dośrodkowywał Pilarczyk, a próbujący wybić piłkę Pintera pokonał własnego bramkarza.

W 88. min rezerwowy Drewniak, po zagraniu Zadworskiego, wpakował piłkę do własnej bramki. Piłkarze PTC przegrali drugi raz w tym sezonie, zajmują 14. miejsce w tabeli, bilans bramkowy 1-5.

PTC: D. Sulima - Kacprzyk, Szmytka, Bolonek (75. Drewniak), Pintera - Dolewka (46. Kosmala), Karbowiak, Sadowski, Komorowski (87. Piasecki), Bogdan - R. Sulima.

W środę o 17.00 PTC gra u siebie ze Startem Brzeziny, a 2 września w Łodzi z Kolejarzem.

***
Ksawerów - Zawisza Rzgów 0:4 (0:1)

0:1 - Mędrek (40. min, karny), 0:2 - Soszyński (61. min, wolny), 0:3 - Soszyński (82. min), 0:4 - Janiec (88. min).

Bohaterem meczu był... sędzia Maciej Matuszewski. Do 40. min trwała wymiana ciosów, ale żaden zespół nie stworzył klarownej sytuacji. Wtedy w polu karnym Ksawerowa, trzy metry od piłki, przewrócił się piłkarz... Ksawerowa. Rzgowianie krzyknęli "Ręka!", a arbiter pokazał na "wapno". Karnego wykorzystał Mędrek.

W 61. min przed polem karnym Ksawerowa teatralnie upadł Lechowski. Sędzia znów dał się nabrać i podyktował rzut wolny. Pewnym egzekutorem był Soszyński. Z gospodarzy zeszło powietrze, a goście kontrolowali przebieg gry. W 73. min za czerwoną kartkę zszedł Adam Milcz.

Grający w dziesiątkę GKS dobił Soszyński strzałem głową w 82. min, a potem Janiec strzałem z bliska w 88. min.

Ksawerów: Bilip - Jakubowski (76. Krzesiak), Kaczmarek, P. Przybysz, Tybura (76. Jędrzejczyk) - A. Milcz, Topolski (66. Malarczyk), Szmigielski, Stępień, Cichomski (76. M. Przybysz) - Sobański.

Zawisza: Adamek - Górecki, Dziuba, Mędrek (46. Gałecki), Wieczorkowski (87. Janiec) - Klepczyński (85. Wójciak), Salski, Szymczak, Acela - Soszyński, Lechowski.

Żółte: Kaczmarek, Milcz, Szmigielski, Mędrek.

Czerwona: Milcz.

W tabeli Ksawerów z 3 pkt zajmuje 9. miejsce. Bilans bramkowy 3-5. W środę Ksawerów gra w Aleksandrowie z Sokołem II, a 3 września (niedziela) o 11.15 u siebie z Nerem Poddębice.