W 24. minucie gospodarze zdobyli gola z rzutu karnego. Potem doszło do kuriozalnej sytuacji. Kacper Stańczyk nadepnął na piłkę w taki sposób, że wywrócił się stopami do przodu. Sędzia uznał to za niebezpieczny atak na nogi rywala i pokazał graczowi PTC czerwoną kartkę.

„Fioletowi” w dziesiątkę nie zamierzali się poddawać. Po świetnym przerzucie piłki Bartosz Łopatecki ograł obrońcę, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem w dalszy róg wyrównał. Tuż przed przerwą akcję PTC zainicjował Marcin Bączał. Pabianiczanie tak rozprowadzili obronę, że Danielowi Dudzińskiemu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do pustej bramki.

– W drugiej połowie też mieliśmy więcej z gry i powinniśmy się pokusić o zdobycie bramki – uważa Michał Buchowicz, trener PTC. – Niestety, na pięć minut przed końcem po zamieszaniu pod naszą bramką rywale wepchnęli piłkę do siatki.

PTC: Hajduk – Drewniak, Bączał, Sikorski, Stuchała – Bednarski (Korpal), Kaźmierczak (Rudyk), Stańczyk, Hiler, Łopatecki (Stachowski) – Dudziński.