Na inauguracyjnych zajęciach brakowało kontuzjowanego m.in. Piotra Szynki, na dolegliwości zdrowotne narzekają także bramkarz Radomir Znojek i napastnik Michał Piasecki.

- Raczej nie zostanie z nami Kamil Bartos, który trenuje z nowym Widzewem – mówi Tomasz Stolarczyk, szkoleniowiec PTC. - Jeżeli nie powiedzie mu się w łódzkim klubie, z pewnością znajdzie nowego pracodawcę, bowiem na brak ofert z innych zespołów nie narzeka.

Życie nie znosi próżni i Stolarczyk ma już następcę - kreatywnego pomocnika. To 20-letni Adrian Pędziwiatr – wychowanek Włókniarza, były piłkarz juniorskich drużyn ŁKS, a w ostatnim sezonie rezerwowy w trzecioligowej Omedze Kleszczów, w której wchodził na końcówki ligowych spotkań.

Trener „fioletowych” zaplanował w okresie przygotowawczym cztery sparingi. Począwszy od 25 lipca rywalami PTC będą w kolejne soboty: LUKS Bałucz (wicemistrz sieradzkiej okręgówki), Start Łódź (łódzka A Klasa), Orzeł Piątkowisko (łódzka A Klasa) i GKS Ksawerów (łódzka A Klasa).

- Na 99 procent nie będziemy grali sparingów w środy. Okres przygotowawczy jest tak krótki, że szkoda nam marnować jednostek treningowych – wyjaśnia opiekun PTC.