Warto wybrać się na stadiony w Pabianicach, choćby po to, by pogratulować działaczom naszych klubów ułożenia wiosennego terminarza. Działacze związkowi ustalili kalendarz rozgrywek bez sensu, bo Włókniarz i PTC aż 6 razy grają u siebie w tych samych kolejkach. Niejako przykład idzie z góry, więc nasi włodarze poszli jeszcze dalej i postanowili, że ligowe pojedynki PTC i Włókniarza będą się odbywały o tych samych godzinach. Widać kilkadziesiąt osób na trybunach to zbyt liczna widownia i trzeba było ją przerzedzić, żeby piłkarze grali pod mniejszą presją. No to teraz czekamy na efekty punktowe...

W Pabaincach, w sobotę o godz. 17.00 na stadion przy ul. Sempołowskiej wybiegną futboliści PTC i Startu Łódź. Gospodarze wyjdą na murawę podrażnieni ostatnią pechową porażką z Widzewem II. Przy stanie 2:3 piłkarze PTC nie wykorzystali dwóch dogodnych okazji do wyrównania, co zemściło się w 89. min, bo widzewiacy zdobyli czwartą bramkę. W ostatniej kolejce Start ograł 2:0 drużynę Rosanowa, po golach Mędraka i Milanowicza. Łodzianie zajmują 8. pozycję w tabeli, zdobyli 29 punktów, strzelili 41, a stracili aż 48 goli. Jesienią PTC wygrało na Bałutach 2:0 i powtórka będzie mile widziana. Zwłaszcza, że "Filoetowym" bardzo zależy, by wrócić na fotel wicelidera.

O tej samej porze na boisko przy ul. Grota-Roweckiego wybiegną piłkarze Włókniarza i Kolejarza Łódź. Gospodarze zajmują 6. miejsce w tabeli V ligi, Kolejarz jest trzeci z dorobkiem 39 pkt, gole 45-20. W ostatniej kolejce oba zespoły urządziły sobie ostre strzelanie wygrywając po 5:1. Włókniarze ograli na wyjeździe MKS II Kutno, Kolejarz u siebie MKS 2000 Tuszyn. Gole dla łodzian zdobyli: Pabjańczyk 2, Grodzki, Rykowski i Dreschler. Jesienią w Łodzi padł remis 1:1. Teraz o zwycięstwo będzie trudno, ale wierzymy, że włókniarze wygrają trzeci wiosenny pojedynek.

W A klasie w Pawlikowicach dojdzie do derbów powiatu. W sobotę o godz. 17.00 7. w tabeli Burza zagra z wiceliderem tabeli GKS-em Ksawerów. Faworytem są goście, ale jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami. W sobotę o godz. 15.00 w Piątkowisku pojedynek na... dnie A klasy. Zagrają przedostatnia Jutrzenka Bychlew i ostatni Sazan Pęczniew. Goście do tej pory zdobyli aż 1 punkt i wypada wierzyć, że Jutrzenka szansy nie zmarnuje. Dwqie godziny później zaczną się mecze w Dobroniu, gdzie trzecia Iskra zmierzy się z piatym Sokołem Lutomiersk (to też małe derby powiatu), a w Dłutowie lider tabeli zagra z Victorią Rąbień. Kibice lidera czekają na dwucyfrowe zwycięstwo swoich pupili. Może wreszcie się doczekają?

W B klasie rezerwy Ksawerowa wyjeżdżają do Mianowa, a Orzeł Piątkowisko w niedzielę o godz. 11.00 gra u siebie z Hetmanem Łódź.