Wicelider V ligi - PTC, zakończył treningi w miniony wtorek. Zawodnicy spotkają się jeszcze na podsumowaniu roku. "Fioletowym" dopisują humory, bo mają wypłacone wszystkie pensje. Na razie nie zanosi się na transfery.
- W tej chwili ciężko o wolnych zawodników - mówi Stanisław Zych, kierownik zespołu. - Za to ustaliliśmy już sparingpartnerów.
PTC ma imponujący "rozkład jazdy", bo trener Dobroszek chce rozegrać aż 12 sparingów! Rywale to: UKS SMS Łódź, Orzeł Parzęczew, MKS 2000 Tuszyn, Pogoń Kolumna, Orzeł Łódź, Zawisza Rzgów, Włókniarz Pabianice (27.02), Lechia Tomaszów Maz., TUR Ozorków, LZS Różyca, GLKS Dłutów i Iskra Dobroń.

Zajmujący 6. miejsce w V lidze piłkarze Włókniarza trenują trzy razy w tygodniu.
- Na luzie kopią futbolówkę w hali - mówi Dariusz Kłucjasz, kierownik zespołu. - Trener Urbaniak planuje rozegrać 8-9 sparingów przed rundą wiosenną.
W stosunku do zawodników są lekkie opóźnienia ze stypendiami za listopad. Z drużyną raczej pożegna się Michał Gajda, któremu urodziło się dziecko. Poza tym nikt nie chce odejść, z zespołem trenuje nowy-stary Dawid Wojciechowski z MKS Tuszyn. Być może wróci Miłosz Stężycki.
- "Stężyk" ma ciężki charakter - przyznaje Kłucjasz. - Na razie sondujemy rynek, rozglądamy się za wzmocnieniami.

U lidera A klasy GLKS Dłutów cisza jak makiem zasiał.
- Nie trenujemy w hali, bo nie mamy obiektu - tłumaczy Krzysztof Świercz, prezes klubu. - Część zespołu gra w lidze halowej pod nazwą JanMor. Treningi zaczynamy 10 stycznia w sali zespołu szkół nr 2.
Do tej pory dłutowianie zaplanowali kilka sparingów, m. in. z Włókniarzem Zgierz, PTC i Zawiszą Rzgów. Żaden z piłkarzy nie chce odejść z zespołu.
- W Dłutowie mają jak u Pana Boga za piecem. Poza tym są wyniki, świetna atmosfera, dobrze im się tu gra - zaznacza Świercz. - Mamy na oku kilku piłkarzy, ale ilu przyjdzie zimą nie wiem. Z częścią z nich podpiszemy umowy latem.

Wicelider A klasy GKS Ksawerów ćwiczy tylko raz w tygodniu.
- To tylko zabawa w hali - wyjaśnia Adam Topolski, prezes GKS. - Treningi zaczniemy w lutym, kiedy większość piłkarzy-studentów będzie po sesji egzaminacyjnej.
Klub wstępnie przymierza się do transferów i ustala terminy sparingów. Żadnych konkretów na razie nie ma.

Piłkarze trzeciej w tabeli Iskry Dobroń też trenują tylko raz w tygodniu.
- Przygotowania zaczynamy 15 stycznia - mówi Janysz Szerffel, przezs Iskry. - Sparingi zaczniemy grać po dziesiątym lutego. Chcemy rozegrać 7-8 spotkań.
W kadrze Iskry jest 22 ludzi, żaden z zawodników nie zgłosił chęci odejścia, a na nowych na razie nie ma co liczyć. Iskra chce utrzymać wysoką pozycję w tabeli.

Po rundzie jesiennej Burza Pawlikowice zajmuje w A klasie 7. miejsce.
- Na tę chwilę rozgrywamy mecze w lidze halowej pod nazwą Sunbud - mówi Mirosław Banaczyk, prezes Burzy. - 5 stycznia zaczynamy treningi w hali w Bychlewie.
Sparingpartnerzy jeszcze nie są znani, trener Andrzej Kopka dostał wolną rękę w doborze rywali. Zespół ma być wzmocniony kilkoma zawodnikami, ale jest za wcześnie na konkrety.

Jutrzenka Bychlew, przedostatnia po rundzie jesiennej, treningi rozpoczyna 15 stycznia w sali Szkoły Podstawowej w Bychlewie.
- Na razie zawodnicy trenują raz w tygodniu - mówi Michał Prusinowski, działacz Jutrzenki. - W tej chwili trudno mówić o jakichkolwiek ruchach transferowych. Trzeba poczekać.