W sobotę o godz. 14.30 w Rzgowie naprzeciw siebie staną lider V ligi, miejscowy Zawisza i 4. drużyna w tabeli - Włókniarz. Po sobotniej porażce włókniarzy ze Startem Brzeziny przewaga Zawiszy nad pabianiczanami wzrosła do ośmiu punktów. Wywiezienie ze Rzgowa trzech punktów to ciężkie zadanie , ale nie nierealne. Jak ograć lidera pokazało PTC, wygrywając przy Sempołowskiej 3:1. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że na ławkach trenerskich zasiądą koledzy z dawnego Włókniarza: Jerzy Rutkowski (Zawisza) i szkoleniowiec "Zielonych" Piotr Urbaniak. W zespole ze Rzgowa zagra kilku wychowanków klubu z Grota-Roweckiego: Bartosz Dziuba, Zbigniew Stasiak, Michał Kacprzyk. Jednym z liderów rzgowskiego teamu jest Sylwester Jarzębowski, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy klubu z Pabianic. Jednak występy we włókniarskim klubie zakończył w atmosferze skandalu, toteż za wszelką cenę będzie chciał udowodnić działaczom Włókniarza, że przedwcześnie postawili na nim krzyżyk. Na mecz miała jechać grupa kibiców z Pabianic. na stronie internetowej klubu pojawiały się pogłoski o organizacji wyjazdu na mecz z liderem. jednak im bliżej spotkania, tym o wyjeździe ciszej...Naszym zdaniem warto pofatygować się do Rzgowa. Włókniarze potwierdzili, że umieją grać na wyjazdach z teoretycznie silniejszymi rywalami, czego dowodem są zwycięstwa z Widzewem II i remis z łódzkim Kolejarzem.

Patrząc na to, co się dzieje w V lidze można dojść do wniosku, że dożyliśmy ciekawych czasów, bowiem piłkarze PTC zagrają na swoim stadionie w roli... gościa. W niedzielę o godz. 11.00 "Fioletowi" zagrają przy Sempołowskiej z Polonią Andrzejów. Stadion drużyny z łódzkiej dzielnicy nie nadaje się do rozgrywania spotkań piłkarskich, więc andrzejowianie grają gdzie popadnie. Choć są oficjalnym gospodarzem meczu przy ul. Sempołowskiej, wynik inny niż zwycięstwo PTC będzie niespodzianką sporego kalibru.

W A klasie w sobotę o godz. 15.00 w Dłutowie, tamtejszy GLKS stanie przed dużą szansą na powiększenie imponującego dorobku punktowego i bramkowego. Przeciwnikiem lidera będzie LKS Sarnów.

Także w sobotę o godz. 15.00 w Piątkowisku Jutrzenka Bychlew zagra z Orlikiem Sobień.

W niedzielę o godz. 11.00 w Pawlikowicach Burza zagra z Sazanem Pęczniew. Gospodarze są zdecydowanym faworytem spotkania.

Także w niedzielę o godz. 14.00 w Ksawerowie GKS Ksawerów podejmuje Sokoła Lutomiersk.

Pół godziny później w Dobroniu Iskra rozpocznie mecz z Orłem II Parzęczew.