W sobotę, 24 maja, PTC zajmujące 5. miejsce w tabeli wyjdzie na murawę stadionu w Poddębicach, gdzie rywalem będzie miejscowy Ner. Gospodarze zajmują 10. miejsce w tabeli, ale wiosną mocno spuścili z tonu i z solidnego ligowca stali się przeciętniakiem. W dodatku wiosną przegrywają z kim i gdzie popadnie. W ostatniej kolejce polegli w Rosanowie 1:3, honorowe trafienie zaliczył Jesionowski. Jesienią PTC zremisowało z Nerem 0:0, a bliżsi zwycięstwa byli poddębiczanie.

Włókniarz jedzie do Brzezin, gdzie w sobotę o godz. 17.00 zagra ze Startem. Brzezinianie w ostatniej kolejce wygrali w Tuszynie z MKS 2:1, po golach Krawczyka i Saganowskiego, a po trzech czerwonych kartkach kończyli mecz w ósemkę. Jesienią Start wygrał w Pabianicach 3:1, po hat-tricku Saganowskiego, a włókniarze zamiast do bramki trafiali w słupki i poprzeczkę. Start zajmuje 4. miejsce w tabeli, zdobyli 62 pkt, gole 71-34. Gracze z Brzezin są przykładem "cudownego ozdrowienia". W ubiegłym tygodniu, aż sześciu z nich zaniemogło i działacze musieli przekładać mecz z PTC. Teraz podobno futboliści Satartu są już zdrowi i nikogo zarażać nie powinni. Co zapobiegliwsi gracze z Pabianic postanowili się zakonserwować w ubiegły weekend ogólnie dostępnymi środkami. Czy to pozwoli na wywiezienie z Brzezin choćby punktu?

W A klasie święto w Dłutowie. 24 maja (sobota), o godz. 17.00 świeżo upieczony V-ligowiec podejmuje rezerwy IV-ligowego Orła Parzęczew.
Także 24 maja, o godz. 17.00 GKS Ksawerów, który chyba zaprzepaścił szanse na awans, zagra z zamykającym tabelę, Sazanem Pęczniew. Gracze z Ksawerowa powinni podreperować bilans bramkowy.
24 maja, o godz. 17.00 w Dobroniu Iskra zagra z Orlikiem Sobień.
25 maja, o godz. 11.00 w Pawlikowicach, Burza podejmie LKS Sarnów. Rewelacyjny wicelider z Sarnowa przyjedzie do Pawlikowic po komplet punktów. Na stadionie Burzy zobaczymy pewnie działaczy Ksawerowa i Iskry, którzy będą wspierać pawlikowiczan.
25 maja, o godz. 16.00 w Rzgowie, rezerwy lidera V ligi, Zawiszy zmierzą się z Jutrzenką Bychlew.

W B klasie 24 maja, o godz. 17.00 derby powiatu. Orzeł Piątkowisko gra z MKS Mianów. Mianów to przyczółek, leżący na północnym zachodzie powiatu pabianickiego. Zawodnicy z "Kresów" pewnie łatwo nie odpuszczą, ale szturmujący pozycję lidera Orzeł powinien sobie poradzić.
25 maja, o godz. 16.00 GKS II Ksawerów zagra w Zygrach z Pisią.