W sobotę 31 maja, o godz. 17.00 walczące o awans do IV ligi PTC podejmuje na stadionie przy ul. Sempołowskiej Polonię Andrzejów. Jesienią "Fioletowi" wygrali z Polonią u siebie 4:1, ale jako gospodarz występowała... Polonia. Andrzejowianie zajmują 16. miejsce w tabeli, mają 27 pkt, gole 29-69. Na wyjazdach prezentują się słabiutko, zdobyli 11 pkt, gole 17-38. Mamy nadzieję, że PTC pokrzepione bezdyskusyjnym zwycięstwem nad Startem Brzeziny podtrzyma zwycięską passę i wygra czwarty mecz z rzędu.

W sobotę, o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Grota-Roweckiego Włókniarz zagra z liderem V ligi, Zawiszą Rzgów. Goście zdobyli 78 pkt, gole 88-19, na wyjazdach grają świetnie, wygrali 11 spotkań, 2 zremisowali i 2 przegrali, gole 38-12. Jesienią Zawisza wygrał z PTC 2:0. Jest to przysłowiowy pojedynek o pietruszkę, Zawisza ma w kieszeni awans do IV ligi, a Włókniarzowi nie grozi ani awans, ani spadek.

W przedostatniej kolejce A klasy wszystkie zespoły z powiatu pabianickiego grają na wyjazdach. W sobotę, 31 maja, o godz. 17.00 GLKS Dłutów gra w Sarnowie, GKS Ksawerów w Lutomiersku z Sokołem (derby powiatu), a Jutrzenka Bychlew w Sobieniu z Orlikiem.
W Dzień Dziecka, 1 czerwca, o godz. 14.00 Burza Pawlikowice zagra w Zygrach z Sazanem Pęczniew, a o godz. 17.00 na boisko w Parzęczewie wybiegną Orzeł II i Iskra Dobroń.

W ostatniej kolejce B klasy trzeci w tabeli GKS II Ksawerów zagra z wiceliderem Orłem Piątkowisko. Początek meczu w sobotę o godz. 17.00. Orzeł ma tyle samo punktów, co prowadząca w tabeli Miazga Brójce - 40. Wiosną Orzeł wygrał w Brójcach 1:0, ale jesienią Miazga zrobiła z Orła... miazgę, deklasując go w Piątkowisku 5:0. Orzeł musi wygrać z GKS II i czekać na meldunki z zachodu powiatu, czyli z Mianowa, gdzie MKS także w sobotę o godz. 17.00 gra z Miazgą.