W sobotę 17 maja, o godz. 16.00 na boisku lidera V ligi - Zawiszy Rzgów, gospodarze zmierzą się z zajmującym 5. lokatę PTC. Zawisza u siebie rozegrała 13 spotkań i tylko w jednym padł remis, a 12 razy rzgowianie pokonali rywali. Imponująco wygląda dorobek bramkowy Zawiszy: 45-6. W ostatnim ligowym występie podopieczni Jerzego Rutkowskiego wygrali w Zgierzu z Rosanowem 3:0 po 2 bramkach Soszyńskiego i jednej Gałeckiego. PTC na wyjeździe rozegrało 13 meczów, odniosło 8 zwycięstw dwa razy remisowało, 3 mecze przegrało. Jesienią "fioletowi" po znakomitym meczu wygrali 3:1. Terraz taki wynik pozwoliłby im zająć wygodne miejsce w czołówce, a mając w perspektywie zaległy mecz u siebie zaległy mecz ze Startem Brzeziny, PTC mogłoby poważnie zacząć myśleć o awansie do nowej IV ligi.

Także w sobotę, ale o godz. 17.00 na stadionie MOSiR przy ul. Grota-Roweckiego, 28. mecz ligowy rozegra Włókniarz. Tym razem przeciwnikiem "zielonych" będzie zajmujący 13. lokatę MKS 2000 Tuszyn. Goście zdobyli 26 punktów (gole 35-64), a gra na wyjeździe idzie im jak po grudzie. Spośród 12 meczów wygrali 2, raz zremisowali i aż 9 przegrali. W ostatniej kolejce ograli u siebie Malinę Piątek 4:0 po 2 golach Maciszewskiego, jednym Bąka i Gabrysiaka. Trenerem MKS jest były szkoleniowiec Włókniarza - Leszek Rosinski, który ściągnął z Pabianic Rafała Bargiela (uwaga, bo jest w formie), Marcina Kowalskiego i Marcina Gabrysiaka. Jesienią barwy klubu z Tuszyna reprezentowali włókniarze Miłosz Stężycki i Dawid Wojciechowski, epizod w Tuszynie ma za sobą też Kamil Kubiak. Jesienią padł remis 1:1, a punkt w końcówce uratował Damian Marszał. Teraz też łatwo o punkty nie będzie, bo goście, choć zajmują niską pozycję w tabeli, grają całkiem, całkiem.

W klasie A na boisku Orlika Sobień szansę świętowania awansu będą mieli gracze GLKS Dłutrów. Początek meczu w sobotę o godz. 17.00.
Także w sobotę o godz. 17.00 na boisku Orła Piątkowisko zagrają Jutrzenka Bychlew i Iskra Dobroń. Faworyterm są goście, ale derby rządzą się swoimi prawami i Jutrzenka może sprawić małą niespodziankę.
W sobotę o 17.00 w Sarnowie o pozycję wicelidera tabeli będą rywalizować futboliści LZS Sarnów i GKS Ksawerów.
18 maja, w niedzielę o godz. 18.00 na boisku w Parzęczewie rezerwy IV-ligowego Orła zagrają z Burzą Pawlikowice.

W B klasie w sobotę o godz. 16.00 pojedynek o ligowy szczyt: Miazga Brójce - Orzeł Piątkowisko. Za gospodarzami przemawia własne boisko, my jednak wierzymy, że Orzeł przywiezie z Brójec 3 punkty.
18 maja (niedziela) o godz.16.00 w Ksawerowie GKS II zagra z Nerem Łaskowice. Jakby nie patrzeć oba zespoły teoretycznie grają u siebie, bo goście w tej rundzie korzystają z płyty boiska w Ksawerowie.