Już w 3. minucie ekipa z Głowna mogła prowadzić, ale Radomir Znojek obronił rzut karny egzekwowany przez Eryka Lebiodę, który został sfaulowany przez Igora Gwiazdowskiego. 180 sekund później bramkarz „fioletowych” był już bezradny, gdy w zamieszaniu po rzucie rożnym celnie strzelił Przemysław Gibała. W 9. minucie Stal prowadziła już 2:0. Niezawodny Lebioda dobił z linii pola karnego strzał Damiana Fortuny. Piłkarze z Głowna byli wyjątkowo nerwowi, mimo dwubramkowego prowadzenia, kartkę dostał nawet rezerwowy bramkarz.

W 25. minucie Lebioda zdobył swoją 41. bramkę w sezonie, gdy umieścił piłkę w siatce po zagraniu Patryka Ignatowskiego. W 38. minucie jedyną groźną sytuację wypracowało sobie PTC. Szynka poradził sobie z dwójką obrońców Stali, ale jego mocny strzał zdołał obronić Marcin Chrobak.

Po przerwie pabianiczanie rozpoczęli pogoń za rywalem. W 48. minucie po podaniu Bartosa, Szynka minął obrońcę i pokonał Chrobaka. Chwilę później Rafał Cukierski wpadł w pole karne, ale jego strzał w długi róg był niecelny. Piłka nie opuściła jednak murawy, przejęli ją stalowcy i dzięki trzem podaniom znaleźli się pod bramką PTC. Tej niespodziewanej sytuacji nie zmarnował Fortuna, pakując piłkę w długi róg. W 54. minucie Bartos wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Kaźmierczaku, a dziewięć minut później ponownie do siatki trafił Bartos, wykorzystując zagranie Szynki. Za chwilę Bartos miał szansę na wyrównanie, jednak jego lob okazał się niecelny. W 85. minucie do siatki mógł trafić Szynka, lecz jego uderzenie wybronił Chrobak.

Stal Głowno – PTC 4:3 (3:0)
Gole: Gibała 6., Lebioda 9., 25., Fortuna 50. – Szynka 48., Bartos 54.,k., 63.
Stal: Chrobak - Kluska, A. Tomczyk, E. Ignatowski, Kret - Nowak (90+2. Walczak) - P. Ignatowski (67. Wrotecki), Gibała, Florczak, Fortuna - Lebioda (54. D. Tomczyk)
PTC: Znojek - Kopka, Kaźmierczak, Cholewiński, Gwiazdowski - Hiler, Cukierski (73. Jabłoński), Kling (60. Hetmanek), Bartyzel - Bartos, Szynka.